Знайшли звернення націоналістів 1937 року до сучасних українців


У селі Олесине Козівського району Тернопільської обл. під куполом храму знайшли лист з 1937 року.
Його виявили, коли віряни вирішили перекрити сільську церкву Зіслання Святого Духа, освячену 1938 року, пише Ukrainian People.
Скляну посудину з паперами виявили у сховку. Усього було три аркуші паперу і дві фотографії. Усе було загорнуте в українську газету.
На одному аркуші член церковного комітету Василь Горохівський коротко описав історію Олесина різних періодів та будівництво церкви. Її звели у 1937 році на кошти сільської громади.
На двох інших аркушах член місцевої ОУН Григорій Смачило написав патріотичне звернення до майбутнього покоління олесинців.
"Помстіться, наші наслідники, за кривди і знущання над нашим народом. Не дайте ніколи ворогам глумитися на нашій землі і на могилах наших героїв. Слава українській нації і героям!" - написав він. Текст датований 17 вереснем 1937 року.
На фото зображена молодь Олесина 1930-их років та сільська футбольна команда.
Криївку підпільників ОУН знайшли краєзнавці у селі Підгірне Старокостянтинівського району на Хмельниччині. Її облаштували троє вояків крайового проводу ОУН "Поділля". У схроні виявили замінований бідон із документами та особистими речами підпільників. Біля нього лежало близько 10 мін та гранат, які знешкодили піротехніки.

Related

Суспільство 7113466458822671285

Дописати коментар

Follow Us

Translate

Hot in week

Recent

Comments

Народ проти-політичне ток-шоу

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Google+ Followers

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Кількість переглядів

Яндекс.Метрика
item