В УПЦ КП розповіли про втручання Москви у питання отримання автокефалії

В УПЦ КП протестують проти втручання Росії у питання автокефалії української церкви

Священний Синод УПЦ КП протестує проти втручання Російської Федерації у церковні справи і використання прокремлівськими політиками свого впливу в керівних структурах УПЦ МП.

Московський патріархат втручається у процес визнання автокефалії Православної Церкви в Україні та всіляко намагається перешкодити цьому. Про це йдеться у зверненні від імені Священного Синоду Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, оприлюдненому на сайті УПЦ КП.
У зверненні, зокрема, зазначається, що питання надання УПЦ КП Томосу про автокефалію є справою, яка вирішується безпосередньо між українською православною церквою і Константинопольським Патріархом, а президент України у це не втручається.
"Разом із тим відомі численні факти політичного і державного втручання з боку Російської Федерації і прокремлівських політичних сил в Україні у процес визнання з метою перешкодити йому. Через дипломатичні та інші канали в інтересах влади Росії і Московської патріархії здійснюється тиск на Константинопольський Патріархат, інші Помісні Православні церкви. Прокремлівські політичні структури в Україні організували збір підписів, які, на їхню думку, повинні "засвідчити небажання" православних в Україні підтримати розпочату справу", - відзначають представники синоду.
Синод УПЦ КП звинувачує Московський Патріархат і Митрополію Московського Патріархату в Україні у використанні впливу, в тому числі і фінансового, для поширення "підписних листів" - тоді як публічного церковного розпорядження робити це не було.
"З огляду на ці факти ми висловлюємо протест проти втручання Російської Федерації у церковні справи, проти використання прокремлівськими політиками свого впливу в керівних структурах Митрополії Московського Патріархату в Україні з метою перешкодити визнанню автокефалії. Вважаємо, що своїми діями вони порушують законодавство України, розпалюють міжконфесійну ворожнечу, втручаються у справи релігійних організацій, спонукають одні релігійні організації втручатися у справи інших", - заявляє УПЦ КП.
Одночасно із цим представники синоду відзначили, що під виглядом релігійної діяльності структури Московського Патріархату в Україні займаються розповсюдженням агресивної кремлівської ідеології "Русского мира", і закликали не піддаватися на провокації, спрямовані на розпалювання ворожнечі.

Related

Суспільство 8115880416722820159

Post a Comment

emo-but-icon

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Коменти

ДокаZ

Радіо

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

Яндекс.Метрика
item