Вчені з'ясували, як пройшли останні дні "крижаної людини" Етці 5300 років тому

Вчені з'ясували, як пройшли останні дні "крижаної людини" Етці 5300 років тому
Реконструкція вигляду Крижаного людини
У новому дослідженні вчені провели аналіз спорядження муміфікованої "крижаної людини" і запропонували версію того, як Етці провів останні дні свого життя.
Отримати нові дані про життя цього чоловіка, тіло котогого знайшли в Альпах в 1991 році, допомогли потужні мікроскопи і комп'ютерна томографія, пише Gizmodo.
Мумія Етці надала вченим вражаючу кількість даних за 27 років з тих пір, як його тіло було виявлено туристами в Ецтальських Альпах на кордоні між Австрією і Італією. Вчені вже знають, що Етці було близько 45 років, коли він був убитий. Його тіло було вкрите татуюваннями, а в його шлунку знайшли шматочки дикої кози і зерна.
Але у Етці також були неушкоджена одяг і спорядження, які і стали предметом нового дослідження
"Проаналізувавши інструментарій Крижаної Людини з різних точок зору і відновивши весь життєвий цикл кожного інструменту, ми змогли отримати уявлення про культурне минуле Етці, його індивідуальні історії та його останні метушливі дні. Ми робимо це, щоб вивчити інструменти з минулого і детально перебудувати їх життєвий цикл, від їх виробництва до їх використання і до тих пір, поки вони не будуть остаточно викинуті. Таким чином, ми можемо визначити багато особливостей способу життя доісторичних людей. У разі Етці ми мали справу зі спорядженням конкретної людини, про яку ми вже багато знали. Це зробило дослідження ще більш захоплюючим". - розповіла археолог Урсула Вірер з Департаменту археології і культурної спадщини Флоренції.
Аналіз кременів, з якого були виготовлені багато з інструментів Етці, показав, що матеріал міг бути видобутий в трьох місцях. Найближче знаходилося на відстані 40 км від того місця, де була виявлена ​​мумія. Найдальше - на відстані 75 км.
"Більшість інструментів, хоча і залишалися функціональними, зносилися до крайнього ступеня", - пояснює Вірер. Етці виявився в критичній ситуації в останні дні свого життя, він навіть не міг оновити наконечники стріл.
Було встановлено, що приблизно за 33 години до смерті Етці знаходився в горах на висоті 2500 метрів. Звідти він спустився по південному схилу альпійського хребта, а за 4-5 годин до своєї смерті зробив ще одне сходження. Фахівці вважають, що між сходженнями Крижана людина спускався в долину, щоб зібрати матеріали для лагодження інструментів. Там на нього і напали.
Судячи за ступенем зносу знарядь і по анатомічним особливостям розвитку тіла, Крижана людина краще володів правою рукою, і після поранення в плече, в останні години свого життя, він вже не міг ремонтувати або заточувати інструменти. Не міг він і дістатися до найближчого поселення. Всі ці факти роблять історію Етці ще більш трагічною, вважає Вірер.
Всі його інструменти були знайдені в сумках, крім кинджала, який був знайдений в талій воді поряд з муміфікованим тілом Етці. Цікаво, що у кинджала був зламаний наконечник, але мінімальні ознаки зносу; автори припускають, що Етці використовував свій маленький кинджал в якості декоративного і носив його на поясі в якості символу статусу.
"Крижана людина" був знайдений в Альпах на кордоні Італії та Австрії в 1991 році. Спочатку вважалося, що це загиблий альпініст, проте потім з'ясувалося, що муміфікованому тілу більше 5 тисяч років - останки Етці були датовані періодом з 3365 року по 3118 рік до нашої ери.
Восени 2016 року ЗМІ повідомляли, що італійським вченим вдалося реконструювати голос "крижаної людини" Етці.

Related

Цікаво 1382836870401733811

Дописати коментар

Follow Us

Translate

Hot in week

Recent

Comments

Народ проти-політичне ток-шоу

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Google+ Followers

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Кількість переглядів

Яндекс.Метрика
item