Вимирання. Астрофізики змоделювали шляхи розвитку людства

Вимирання. Астрофізики змоделювали шляхи розвитку людства
Вчені практично впевнені, що людство вимре

На підставі моделювання вчені склали три можливі сценарії розвитку цивілізації, які допомагають уявити, що чекає людство в майбутньому.

Група астрофізиків побудувала модель розвитку екзоцивілізації, за якою вони виділили три можливі шляхи розвитку людства, пише журнал The Atlantic.

У моделі астрофізиків цивілізація використовувала ресурси для еволюції і розширення. Чим більше ресурсів видобувається з надр планети, тим ширшою стає популяція, але разом із тим пропорційно погіршуються навколишні умови. У результаті середовище повинно перейти ту межу, коли приріст населення стане нестабільним, і воно стане перед загрозою вимирання.

Тому вчені додали в модель перемикач між двома видами ресурсів. Так, за першого варіанта виробляється багато енергії, але значно погіршується екологія. У разі використання ресурсів другого типу виробництво енергії незрівнянно більше, але умовам життя ніякої шкоди не завдається.

Дослідники виділили три найбільш імовірні сценарії розвитку.

1. Цивілізація швидко розвивалася, використовуючи великі обсяги ресурсів, поки не досягла піку популяції для планети. Потім почалося різке скорочення населення, і воно закінчилося тільки із приходом рівноваги, коли планета змогла забезпечити всіх жителів, що залишилися. У ході цього процесу 70% мешканців планети померли.

2. Екзоцивілізація спочатку рухалася першим шляхом, але перед критичною точкою почався плавний перехід до другого типу ресурсів, що врятувало більшу частину населення і зберегло здоровою екологію.

3. Планетарні умови так швидко погіршувалися, що перехід уже не зміг запобігти повному вимиранню.

Керівник групи дослідників Адам Франк зазначив, що вибір "слабкого" джерела палива не завжди рятував цивілізацію від зникнення - у деяких сценаріях він тільки відстрочував неминуче.

За його словами, ці моделі допомагають уявити, що чекає людство в майбутньому.
Відзначимо, вчені вважають, що наступне масове вимирання тварин на Землі почнеться вже у 2100 році, коли концентрація вуглекислоти в океанах перевищить критичну позначку, а температури на планеті почнуть різко зростати.

Related

Цікаво 4485249234855996574

Post a Comment

emo-but-icon

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Коменти

ДокаZ

Радіо

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

Яндекс.Метрика
item