НАТО сформує 30 батальйонів і 30 ескадрилій швидкого реагування

НАТО сформує 30 батальйонів і 30 ескадрилій швидкого реагування
НАТО створює сили швидкого реагування

НАТО планує до 2020 року створити 30 механізованих батальйонів, 30 бойових кораблів і 30 повітряних ескадрилій, готових розгорнутися за необхідності протягом 30 днів.

Про це йдеться в затвердженій на саміті в Брюсселі новій ініціативі про готовність сил Альянсу, передає РБК. Нова ініціатива отримала назву Чотири тридцятки.

"Ця ініціатива необхідна, щоб забезпечити швидке реагування та мобілізацію сил Альянсу в разі кризи, активної загрози вторгнення на натовську територію або виникнення конфлікту", - зазначила заступник генсека НАТО Роуз Гетемюллер.

За її словами, ці сили можуть бути стягнуті з усіх країн Альянсу в разі виникнення кризових ситуацій для підтримки розміщених у Прибалтиці і Польщі натовських сил.
"Ідея ініціативи в тому, щоб кожен член НАТО сконцентрувався на необхідності бути готовим і мати можливість швидко перемістити свої війська", - пояснила Гетелмюллер.
При цьому вона наголосила, що ініціатива не має на увазі формування нових сил, ці війська вже є у країн-членів НАТО. Ініціатива також не передбачає переміщення цих частин в балтійські країни та Польщу - вони не перебуватимуть там на постійній основі.

Крім того, НАТО погодило структуру двох нових командних центрів - стосовно Атлантики і з логістики в Європі, про створення яких міністри оборони країн-членів домовилися на лютневій зустрічі в Брюсселі.

До того ж, ВПС НАТО збільшать свою мобільність: літаки Альянсу отримають від Європейської організації з безпеки повітряної навігації (Eurocontrol) власний позивний, а також пріоритет у повітряному русі в Європі в мирний і кризовий час.

Нагадаємо, протягом 11-12 липня в Брюсселі проходить саміт НАТО.

Раніше повідомлялося, що більшість країн-учасниць НАТО нарощують витрати на військові потреби.

Related

Події у світі 7524641627675958933

Post a Comment

emo-but-icon

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Коменти

ДокаZ

Радіо

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

Яндекс.Метрика
item