В Україні стартує перехід до цифрового мовлення. Що для цього необхідно

В Україні стартує перехід до цифрового мовлення. Що для цього необхідно
В аналоговій якості на постійній основі залишиться суспільний канал UA:Перший
Україна почала переходити на цифрове телебачення. З 1 серпня у Києві та Кропивницькому відключать аналогове телебачення. Замість нього розпочне роботу цифрове мовлення. 
Перші дві області стануть тестовими майданчиками нової технології, а з вересня поетапно її почнуть впроваджувати в інших областях України. Завершити перехід на цифровий стандарт мовлення планують до травня наступного року.

Меморандум

У грудні 2006 року Україна підписала меморандум Женева 2006, в якому взяла на себе зобов'язання повністю перейти на цифрове мовлення.
Цифрове телебачення - це більш сучасна технологія мовлення, яка має такі переваги, як висока якість звуку, стабільний сигнал, можливість приймати більшість каналів. Також застарілий аналоговий сигнал через займання радіочастот заважає повноцінному запуску швидкісного 4G-інтернету в Україні.
Для того, щоб приймати цифровий сигнал, користувачам знадобиться спеціальний TV-тюнер T2, який підключається до телевізора. Його вартість починається від 320 грн. У сучасних телевізорах вже може бути вбудований TV-тюнер.

Аналогове суспільне мовлення

Як розповів член Нацради з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський, в аналоговому варіанті залишаться ті регіональні канали, які не зможуть дозволити собі мовлення у цифровому форматі. За його словами, таких мовників більше 100 по всій країні. Також в аналоговій якості на постійній основі залишиться суспільний мовник - канал UA:Перший, додав Костинський.
“Суспільне мовлення на кімнатну антену можна буде приймати. Дуже важливе завдання - це місцева влада. Уряд має виділити гроші на закупівлю сет-топ-боксів, які будуть розповсюджуватися серед родин, які не можуть дозволити собі такі тюнери. Я вірю, що згодом там буде 32 аналогових канали”, - сказав Костинський.
Перехід на цифрове мовлення не створить обмеження для пересічних громадян, заявила виконавчий директор Незалежної асоціації телерадіомовників Катерина Мяснікова.
За її словами, у таких змінах немає політичного контексту чи обмеження свободи слова. Це просто перехід від застарілої технології до нової, додала Мяснікова.
“На відміну від аналогового сигналу, цифровий сигнал кодований. І щоб телевізор міг щось показати, йому треба його розкодувати. Цей прилад називається перетворювач сет-топ-бокс. Ті люди, які раніше могли приймати 3-4 канали, зараз зможуть приймати більше каналів. Але зараз це залежить від території, де люди живуть, тому що покриття нерівномірне”, - зазначила Мясникова.
Раніше передбачалось, що припинення використання частот під аналоговий ефір відбудеться до 1 липня, але Кабмін переніс цю ініціативу на два місяці.

Related

Суспільство 3328812562639455946

Post a Comment

emo-but-icon

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Коменти

ДокаZ

Радіо

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

Яндекс.Метрика
item