Гройсман взявся за Ахметова, Пінчука і Кº: багатіям написали закон

Гройсман взявся за Ахметова, Пінчука і Кº: багатіям написали закон

З 1 січня 2019 року багаті українці можуть опинитися під посиленим контролем податківців.
Такий проект закону напередодні розробив Мінфін, повідомляє "Економічна правда"
У розумінні Мінфіну, платник податків із високими статками - це той, хто відповідає одному з наступних критеріїв.
Перший - платник є кінцевим бенефіціаром великого платника податків.
Другий - багатий українець - той, хто безпосередньо чи опосередковано володіє 10 і більше відсотками статутного капіталу або права голосу придбаних акцій податкового резидента іншої держави з доходами більше 1 млн євро за рік, що передує звітному.
Третій - багатими вважатимуться українці з річним доходом понад 50 млн грн.
Якщо платник податків має статус "особи з великими статками", - це буде відображатися у державному реєстрі фізичних осіб.
Для багатих українців законопроект запроваджує штрафи за несвоєчасне подання податкових декларацій. Розмір штрафу - 10% від суми нарахованого податку на доходи фізичних осіб.
Крім цього, податківці зможуть довше перевіряти декларації заможних громадян. Так, контролюючі органи матимуть право перевірити правильність даних у податкових деклараціях протягом 3650 днів (10 років) із дня подання декларації.
Доопрацювання законопроекту може тривати як мінімум до вересня. Перспективи його прийняття нечіткі. Провести документ через Кабмін і парламент буде складно, тому що він зачіпає кілька чутливих моментів.
Перший стосується розкриття банківської таємниці. Другий пов'язаний із можливим тиском з боку податківців після отримання нових повноважень на платників.
Третій - доступ ДФС до банківської таємниці напередодні виборів може мати непередбачувані наслідки та розкрити небажані фінансові зв'язки.
Рінат Ахметов став єдиним українцем, який потрапив до списка 500 найбагатших людей світу за версією американського видання Bloomberg. За останній рік статки українського олігарха збільшилися на $994 млн.

Related

Політика 1865651675571689037

Post a Comment

emo-but-icon

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Коменти

ДокаZ

Радіо

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

Яндекс.Метрика
item