Вашингтонський інсайдер: як Тимошенко наймає політичних консультантів

Вашингтонський інсайдер: як Тимошенко наймає політичних консультантів

Вважає, що може пошити в дурні і українських виборців, і американський уряд
Лише кілька місяців тому зазнала фіаско перша спроба Юлії Тимошенко ввести українських виборців в оману. Тоді їй довелося розірвати договір із дорогою вашингтонською лобістською компанією. Згідно з річною декларацією Тимошенко про доходи і відповідно до українського законодавства, яке забороняє народному депутату отримувати такий коштовний подарунок, вона ніяким чином не могла самостійно оплачувати послуги вартістю $65 тис. щомісяця. Цю роль було відведено Марлену Кружкову, адвокату з Нью-Йорку, який зареєстрував компанію Two Paths, LLC (аналог товариства з обмеженою відповідальністю) у штаті Делавер, аби вона від імені Тимошенко уклала угоду з Avenue Strategies – фірмою, що має зв'язки з Трампом.
Кружков, який, за його словами, представляє інтереси російських олігархів, підписав контракт із Avenue Strategies 20 лютого 2018 року. Про це свідчать документи, подані 13 березня до Міністерства юстиції США згідно з Законом про реєстрацію іноземних агентів (FARA). Фірму Two Paths зареєстрували в штаті Делавер усього за тиждень до підписання договору – 13 лютого. Як зазначив автор Washington Times, минула діяльність Кружкова з представлення інтересів російських олігархів "порушила питання, хто й навіщо насправді платив за Тимошенко".
Згідно з річною декларацією Тимошенко про доходи, вона не могла самостійно оплачувати послуги вартістю $65 тис. щомісяця. Цю роль було відведено адвокату з Нью-Йорку
Тимошенко спершу вдала, що нічого не знає про цей щедрий подарунок, а потім повідомила Two Paths, що не може працювати з найнятими лобістами. 11 травня Avenue Strategies розірвала контракт із Two Paths, так і "не розпочавши політичну чи будь-яку іншу діяльність" в інтересах Тимошенко. За словами українського оглядача, двомісячна оплата за неіснуючі лобістські послуги стала найлегше заробленими $130 тис. у Вашингтоні з того часу, як Стормі Деніелс отримала "компенсацію" від Дональда Трампа за своє мовчання.
Однак Тимошенко не погодилася так просто припинити свої спроби налагодити стосунки з політиками у Вашингтоні. 7 травня, за кілька днів до розірвання контракту між Avenue Strategies і Two Paths Кружкова, у штаті Меріленд було зареєстровано іншу компанію – Innovative Technology and Business Consulting (ITBC). За місяць після цього власник ITBC Сергій Красніцький уклав угоду з Livingston Group щодо надання послуг із "представлення та лобіювання перед урядом інтересів України та інших взаємно погоджених питань", яка передбачала щомісячну оплату розміром $50 тис.
Двомісячна оплата за неіснуючі лобістські послуги стала найлегше заробленими $130 тис. у Вашингтоні
Livingston Group очолює Боб Лівінгстон – колишній конгресмен, який був змушений відмовитися від посади спікера Палати представників, побоюючись оприлюднення деталей його позашлюбних стосунків у той час, коли Конгрес із республіканською більшістю розслідував любовну інтригу президента Білла Клінтона.
6 липня 2018 року об 11:46 Лівінгстон зареєстрував свою компанію в Міністерстві юстиції США як іноземного агента, що діє в інтересах ITBC, аби "надавати послуги з урядових відносин і представлення інтересів осіб, які підтримують реформи в Україні".
Уже об 11:56 того ж дня Livingston Group подала до Міністерства юстиції ще один, на перший погляд дрібний, документ – повідомлення для членів Конгресу й органів виконавчої влади, у якому було анонсовано намір Тимошенко "відвідати Вашингтон у середині липня, аби обговорити пожвавлення відносин між США й Україною". "Вона сподівається, що ви зможете зустрітися з нею в зручний для вас час", – йшлося в цьому повідомленні. Протягом якихось 10 хвилин Livingston Group змінила свою діяльність із обстоювання незрозумілих інтересів невідомої компанії з Меріленду на лобіювання на користь лідера української опозиції Юлії Тимошенко.
Протягом 10 хвилин Livingston Group змінила свою діяльність із обстоювання незрозумілих інтересів невідомої компанії з Меріленду на лобіювання на користь Тимошенко
ITBC не має сайту, і, згідно з пошуковою системою підприємств Меріленду, її офіс зареєстровано в бізнес-центрі Regus за адресою: Рейстерстаун-роуд, 1829, приміщення 350, Пайксвілл, штат Меріленд. Згідно з інформацією сайту LinkedIn, власник ITBC Сергій Красніцький працює веб-дизайнером у компанії Blue Cross Blue Shield.
Колишній співробітник ЦРУ, який зараз тісно працює з Мережею боротьби з фінансовими злочинами та Управлінням із контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США, висловив занепокоєння щодо махінацій Тимошенко, які вона здійснює, аби оплатити лобістські послуги в США. "Ця історія виглядає вкрай підозріло", – сказав він. – "Я впевнений, що Міністерство юстиції ретельно перевірить документи, отримані від Livingston Group, і з'ясує, чому лобіювання на користь майбутньої кандидатки в президенти України здійснюють через ТОВ, що, вочевидь, порушує українське законодавство. Невже Боб Лівінгстон заздрить тому висвітленню в пресі, яке Пол Манафорт отримав за укладення юридично сумнівних лобістських контрактів?".
Невже Боб Лівінгстон заздрить тому висвітленню в пресі, яке Пол Манафорт отримав за укладення юридично сумнівних лобістських контрактів?
До цього Livingston Group представляла інтереси українського "Об'єднання підприємств "Укрметалургпром" на чолі з Олександром Каленковим. Угода між ними, зареєстрована в Міністерстві юстиції США 12 квітня 2018 року, передбачала оплату послуг зі "сприяння двостороннім відносинам між урядами Сполучених Штатів і України" розміром $20 тис. щомісяця. Каленков раніше привернув увагу Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів під час оприлюднення Панамських документів завдяки його ролі як акціонера компанії IT Worldwide Services, Inc., що нібито відкрила офшорні рахунки на Кіпрі через свого агента Mossack Fonseca за посередництва Omni Management Consultancy FZE. IT Worldwide Services Каленкова зареєстрована в рідному місті Тимошенко за адресою: вулиця Софії Ковалевської, 63, квартира 42, Дніпро, Україна.
Протягом дії договору Livingston Group і "Укрметалургпрому", який раптово розірвали 8 липня (за два дні після того, як Livingston Group почала лобіювати інтереси Тимошенко через ITBC), Боб Лівінгстон супроводив заступницю Міністра економічного розвитку і торгівлі України Наталію Микольську під час її травневого візиту до Вашингтону.
За словами вашингтонського лобіста з досвідом роботи в Україні, Тимошенко вважає, що може знову пошити в дурні або українських виборців, або американський уряд – а то й обох. "У Вашингтоні вже надходять тривожні сигнали з цього приводу. Очевидно, що невдовзі те саме помітять і в Києві", – сказав він на умовах анонімності.
Тимошенко вважає, що може знову пошити в дурні або українських виборців, або американський уряд – а то й обох
Тимошенко вже має сумнозвісний досвід переховування коштів поза межами України. Хоча її методи найму й оплати праці лобістів доволі складні, кінцева мета вельми проста: обдурити виборців в Україні та посадовців у Вашингтоні.
Її перша спроба використати компанію Two Paths, зареєстровану в штаті Делавер, для укладення угоди щодо лобіювання її інтересів із Avenue Strategies зазнала невдачі. Контракт невдовзі розірвали, бо отримання "подарунку" розміром $65 тис. щомісяця є порушенням українського законодавства.
Згодом, у квітні, коли Тимошенко піддали критиці за використання посередницької фірми Two Paths, однак ще до того, як відповідний контракт було розірвано, вона використала представника одного з дніпропетровських бізнес-кланів Олександра Каленкова, аби домовитися про отримання лобістських послуг від Livingston Group. Вочевидь, одночасно з цим Тимошенко найняла Красніцького, аби зареєструвати нову компанію під назвою ITBC – цього разу в Меріленді.
Після створення ITBC Каленков представив Красніцького Лівінгстону та розірвав свій контракт із Livingston Group, аби уникнути чуток, що він отримує лобістські послуги від представника Тимошенко. Зрештою, Лівінгстон зареєстрував свою компанію як іноземного агента, що діє в інтересах ITBC, не згадуючи ніде в контракті імені Тимошенко. За 10 хвилин після цього він додав до реєстрації ще один документ, який дав зрозуміти, що Livingston Group представляє інтереси Тимошенко.
Тарас Кузьо

Related

Політика 3298277551365388433

Post a Comment

emo-but-icon

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Коменти

ДокаZ

Радіо

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

Яндекс.Метрика
item