"Помер би заради знахідки": у бурштині виявили унікальну річ

"Помер би заради знахідки": у бурштині виявили унікальну річ

У М'янмі у бурштині знайшли скелет дитинчати змії віком близько 98,8 млн років. Знахідку відносять до початку пізнього крейдового періоду.
До цього часу змії вже розселилися по всіх континентах: їх скелети були знайдені в Північній і Південній Америці, Африці, на Близькому сході і в південній частині Європи - але жоден із зразків не зберігся в бурштині, і всі вони були зміями, померлими в дорослому віці. Ця знахідка - перша, що дозволяє вивчити будову стародавнього зміїного дитинчати, пише Science Advances .
Тварина отримала видову назву Xiaophis myanmarensis. За допомогою рентгена і комп'ютерної томографії фахівці розглянули 97 зчленованих хребців загальною довжиною 47,5 міліметрів. Також збереглися 10 хребців з хвостового відділу, ребра і невеликі ділянки луски.
Деякі хребці становили до половини міліметра в довжину. Ще близько 70 хребців, а також череп, були відсутні. Вік змії поки що не встановлено, але в будь-якому випадку вона загинула дуже рано: її скелет ще не до кінця сформувався."Я б помер заради знахідки повного скелета", - сказав алеонтолог і фахівець з викопних рептилій Майкл Колдуелл з Альбертського університету в Канаді.
За морфологічними ознаками організм нагадує будову дитинчат сучасних змій, наприклад, звичайного вужа. Є невелика схожість з пітонами і іншими зміями.
У шматку бурштину, в якому збереглася змія, також рослини того часу і шматок шкіри, який, як вважають дослідники, колись належав дорослій особині. Однак вони не можуть сказати, чи належать обидва зразка до одного виду.
Аргентинський фермер Хосе Антоніо Нівус у своїй садибі біля Буенос-Айреса знайшов скам'янілу доісторичну тварину. Чоловік спочатку вирішив, що це велетенське яйце динозавра. Дослідники прибули на форму і з'ясували, що скам'янілість залишилася від гліптодона. Доісторичний броненосець загинув наприкінці льодовикового періоду близько 10 тис. років тому.

Related

Цікаво 2227738254765769044

Post a Comment

emo-but-icon

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Коменти

ДокаZ

Радіо

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

Яндекс.Метрика
item