Кабмін відреагував на відмову ФРН щодо Nord Stream-2

Кабмін відреагував на відмову ФРН щодо Nord Stream-2
Газопровід планують добудувати, незважаючи на рішення регулятора

Оператор проекту вивчить рішення регулятора, а потім прийме рішення щодо його оскарження. На добудову газопроводу це не вплине, кажуть в компанії.

Україна вітає рішення німецького регулятора, який відмовився виводити Північний потік-2 з-під вимог оновленої Газової директиви ЄС. Про це йдеться в коментарі прем'єр-міністра Дениса Шмигаля в п'ятницю, 15 травня.
Згідно з оновленою директивою, на трубопроводи, що проходять в морській економічній зоні країн ЄС, поширюються норми третього енергопакету спільноти, які зобов'язують оператора резервувати до 50% потужностей газової магістралі для прокачування палива від альтернативних постачальників.
"Вітаю рішення Німеччини не виводити Північний потік-2 з-під вимог оновленої Газової директиви ЄС. Такі дії регулятора демонструють відданість єдиним правилам ЄС, незалежно від компанії або країни. Зі свого боку, Україна і наша газотранспортна система залишаються надійним партнером Європи в питанні забезпечення транзиту енергоресурсів", - сказав Шмигаль.
Він також запевнив, що Україна зі свого боку імплементує всі правила енергетичного ринку ЄС, щоб в подальшому розвивати партнерство з ЄС у сфері енергетики.
Раніше ЗМІ писали, що якщо Німеччина не звільнить Північний потік-2 від газової директиви ЄС, це поставить під сумнів економічну доцільність всього проекту.
Водночас ТАСС повідомляє, що Nord Stream 2 AG не відкидає оскарження рішення Федерального мережевого агентства ФРН.
"Апеляція можлива протягом одного місяця після прийняття рішення", - зазначили в компанії.
При цьому оператор проекту заявляє, що рішення не вплине на добудову трубопроводу.
За даними ЗМІ, Газпром готовий продовжити будівництво за допомогою трубоукладача Академік Черський, який недавно прибув до німецького порту, який є логістичним центром будівництва.

Related

Економіка 5158119154052869844

Post a Comment

emo-but-icon

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Свобода слова

Радіо

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

Яндекс.Метрика
item