Україні в 2018 році загрожує дефолт – Віталій Скоцик


До початку 2019 року Україна муситиме виплатити заборгованості перед зовнішніми кредиторами на $14,4 млрд. 
Якщо нинішні тренди в податковій та економічній політиці не буде змінено, наша держава не зможе розплатитися з боргами, тобто муситиме 2018 року оголошувати дефолт.
Такий прогноз висловив економіст, лідер Аграрної партії Віталій Скоцик в інтерв'ю "Обозревателю".
Він нагадав, що падіння економіки спостерігається в Україні, починаючи з 2013 року. І воно доводить, що влада є абсолютно непрофесійною.
"Економіка невпинно падала всі ці роки. Наприкінці 2016-го вона хоч і трошки зросла в гривні, але з девальвацією у 15% автоматично впала. На жаль, уряди (і попередній, і чинний) не були здатні професійно вибудувати стратегію розвитку держави, закласти основу розвитку нових підприємств і робочих місць. Навпаки, позакривались багато підприємств – майже 250 тисяч за два попередніх роки. За останні три роки ми втратили майже 2,5 млн робочих місць, майже 4 млн українців виїхали працювати за кордон", - наголосив Віталій Скоцик.
На цьому тлі виплата зовнішніх боргів нашої держави опинилася під питанням, вважає він.
"Сьогодні українець з моменту народження винен зовнішнім кредиторам 140 тис. грн. Якщо продовжиться падіння економіки в 2017 році, а так однозначно й буде, то виплатити 4,4 млрд у такий короткий період часу - майже непосильне завдання. А до початку 2019 року наша загальна заборгованість перед зовнішніми кредиторами сягне $14,4 млрд. Таке навантаження на економіку, яка складає 76-78 млрд, – дуже велике".
Причини нинішніх проблем, на думку Віталія Скоцика , були закладені 2014-го, коли відбулась зміна податкової системи. Вона продовжила руйнування економіки. Тоді у головної галузі – аграрної – забрали систему оподаткування, що стимулювала виробництво, зокрема, через механізм спеціального режиму ПДВ для аграріїв. Повернути цю систему вкрай важливо, щоб відновити економічне зростання.
"Якщо ми вчасно й якісно опрацюємо новий податковий кодекс і бюджет, який зупинить падіння економіки, то зможемо вирівняти ситуацію 2018 року. Якщо ні – доведеться оголошувати зовнішній дефолт, реструктуризувати заборгованості та будувати економіку заново", - вважає Віталій Скоцик.

Related

Суспільство 8333415019143782172

Дописати коментар

Follow Us

Translate

Hot in week

Recent

Comments

Народ проти-політичне ток-шоу

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Google+ Followers

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Кількість переглядів

Яндекс.Метрика
item