Суд закрив Фірташу дорогу до найбільшого в світі родовища титану


Структури олігарха Дмитра Фірташа не зможуть розробляти найбільше у світі родовище титану, що знаходиться в Житомирській області.

Так постановив Житомирський окружний адміністративний суд, повідомляє "Наші гроші".
В жовтні 2013 року голова Коростенської РДА надав дозвіл ТОВ "Валки-Ільменіт" на розробку детального плану території земельних ділянок під розміщення гірничо-збагачувального комплексу Стремигородського апатит-ільменітового родовища за межами населених пунктів Меленівської, Хотинівської, Стремигородської, Новаківської сільських рад Коростенського району.
Спочатку замовником розроблення детального плану родовища було "Валки-Ільменіт", але через рік ця функція перейшла до Коростенської РДА. В травні 2015 році голова РДА своїм розпорядженням затвердив детальний план територій.
В кінці минулого року прокуратура звернулася до суду з вимогою скасувати це розпорядження. В суді прокурор пояснив, що при затвердженні документу не було враховано план забудови району від 1982 року, в межі родовища увійшли сільгоспземлі, змінити цільове призначення яких забороняє мораторій.
Крім того, затвердження плану проводилося без громадських слухань у всіх населених пунктах, що входять до території родовища. Всі аргументи прокуратури суд відхилив, крім останнього.
Суд встановив, що проведенням громадських слухань повинен був займатися замовник детального плану території – Коростенська РДА, або передати ці повноваження органам самоврядування населених пунктів, які межують з родовищем. Але обов'язкові громадські слухання були проведені тільки однією сільрадою – Стремигородською.
Три інші сільради такі обговорення не провели. Тому суд визнав незаконним і скасував розпорядження про затвердження детального плану території під розміщення ГЗК Стремигородського апатит-ільменітового родовища.
ТОВ "Вальки Ільменіт" зареєстроване на кіпрську компанію "Діаго ентерпрайзез лімітед" ("Diago enterprises limited") та ПАТ "Юкрейніан кемікал продактс", бенефіціаром фірми вказаний Дмитро Фірташ.
Раніше Group DF Фірташа повідомила, що на початок минулого року проектна документація по ТЕО будівництва кар'єра на Стремигородському родовищі пройшла державну експертизу ДП "Укрміськбудекспертиза" Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ.
"Валки-Ільменіт" входить до титанового бізнесу Групи, і займається видобутком і збагаченням титановмістних руд. Підприємство володіє спецдозволом на видобуток апатит-ільменітових руд Стремигородського родовища до 2032 року. Це родовище із прогнозними запасами 1,2 млрд тон руди є одним з найбільших у світі.
Законодавство передбачає, що без затвердженого детального плану території заборонена передача земельних ділянок державної або комунальної власності в приватне користування.
Нагадаємо, 24 лютого суд Відня звільнив з-під варти українського олігарха Дмитра Фірташа під раніше внесену ним заставу в розмірі 125 млн євро.
21 лютого Вищий земельний суд Відня задовольнив позов австрійської прокуратури на попереднє рішення австрійського суду, який відмовив в екстрадиції Фірташа в США.
Пізніше стало відомо, що остаточне рішення про екстрадицію Фірташа до США ухвалить федеральний міністр юстиції Австрії.
23 лютого Земельний суд Відня, розглянувши запит Іспанії про екстрадицію українського бізнесмена, схвалив рішення звільнити його без внесення додаткової застави. Ввечері того ж дня Фірташа знову затримали у Відні за екстрадиційним запитом США.
Довідка: ФБР звинувачує Фірташа у корупції при отриманні дозволу на розробку титанового родовища в Індії. Нібито олігарх і його співробітники заплатили індійським чиновникам 19 мільйонів євро.
Перший запит про видачу Фірташа був відправлений американцями у Відень 30 жовтня 2013 року. Однак через кілька днів цей запит був відкликаний. Другий аналогічний документ надійшов вже 27 лютого 2014 року. Ордер на арешт Фірташа був виданий 12 березня, і в той же день олігарха затримали.
Потім бізнесмен вніс заставу в розмірі 125 млн євро, і був випущений під зобов'язання не покидати Відень. Справу було розглянуто лише через рік. 30 квітня 2015 року суддя Крістоф Бауер відмовив у видачі олігарха США.

Related

Економіка 704248278098108472

Дописати коментар

Follow Us

Translate

Hot in week

Recent

Comments

Народ проти-політичне ток-шоу

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Google+ Followers

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Кількість переглядів

Яндекс.Метрика
item