Промерзлий степ АТО. Коли "вибухне" ситуація під МаріуполемЗСУ наразі зупинилися на підході до Пікуз (колишнє Комінтернове), але ситуація на Маріупольському напрямку може вибухнути в будь-який момент.

Приморське направлення на лінії протистояння на Донбасі досі залишається одним з найбільш "гарячих". Правда, градус протистояння з боку оцінити дуже складно через "інформаційний вакуум", у який фактично занурений цей район.
З нашої сторони все обмежується скупими щоденними зведеннями, телевізійників далі західних околиць Водяного просто не пускають. З ворожої сторони – трохи більше відео репортажів, проте їх цінність теж близька до нуля, не тільки через постійні згадки польських та американських снайперів, які "кошмарять" їх позиції, але і через пряму заборону на зйомки своїх позицій. Пов'язано це, вочевидь, з відносно недавнім проколом "нашого Гриця" (британця Грема Філіпса), після репортажу якого наша артилерія зрівняла з землею позиції бойовиків на Світлодарській дузі.
У той же час про напруження боїв все-таки можна спробувати скласти деяке уявлення, якщо уважно проаналізувати інформацію, що зрідка з'являється в ЗМІ. Так, тільки за вчора наші військові заявили про збиття ворожого "безпілотника" типу "Орлан" російського виробництва і знищення ворожого бронетранспортера. А за постійні повідомлення місцевих жителів про застосування "Градів" мови взагалі не йде.
Якщо говорити конкретно про ситуацію в районі тих же Пікузів (екс-Комінтернове), то положення сторін тут змінюється практично щодня - відбуваються постійні локальні сутички, які зрушують фронт в той чи інший бік. Говорити про конкретні десятки чи сотні метри зараз складно, інформація "гуляє" в соцмережах різна. Є, наприклад, відомості, що наші дещо відкотилися від "Зухвалої", бої за яку йшли останні кілька тижнів з перемінним успіхом. І пов'язано це може бути як з постійними артилерійським вогнем усіма калібрами - а вирити повноцінні бліндажі в зимових умовах степу практично неможливо і через це втрачати людей просто нерозумно – так і з ротацією особового складу як на маріупольському напрямку, так і на північ (район Старогнатівки – Петрівське). Причому якщо у морпіхів "внутрішня" ротація – просто змінюють батальйони на "передку", то мотопіхотні бригади повністю змінюють на нові. Ось зараз після чергової тримісячної зміни прийшов час ротацій, причому по всій лінії зіткнення - з того ж авдіївського напрямку пішла 72 бригада, аналогічні процеси відбуваються і на луганському напрямку.
Саме з ротацією пов'язане і перекидання в район Маріуполя і підрозділів полку НГУ "Азов". Причому проїзд його техніки нічним містом був більше демонстрацією сили, ніж плановим пересуванням у бік майбутньої дислокації.
З іншого боку, є дуже велика ймовірність того, що в найближчі пару тижнів цей напрямок "вибухне". Справа в тому, що сформована тут ситуація не влаштовує ні нас, ні противника, який змушений постійно відбивати атаки на Пікузи і "Зухвалу", при цьому намагаючись не допустити переходу в атаку наших в районі Верхньошироківського (екс-Жовтень) з тим, щоб не втратити контроль над комунікаціями в районі.
Однак говорити про якісь глобальні зміни не доводиться – як ми, так і суперник продовжує використовувати тактику "повзучого" наступу, так і воювати малими групами (до взводу включно). Триває снайперська війна, "блукаючі" як мінометні розрахунки, так і розрахунки протитанкових ракет. До цього всього додається в останні дні і робота "Градів", які постійно переміщуються вздовж лінії фронту і намагаються "працювати" по наших найближчих тилах (з цим, до речі, пов'язані і обстріли, наприклад, тієї ж Сартани, що на щастя обійшлося без людських жертв).
З уривчастих повідомлень противник формує ударне угруповання (в тому числі і близько десятка танків і БМП) в районі Новоазовська, куди перекинуті додаткові сили з Донецька і Макіївки. Наскільки зараз боєздатні бандформування – питання друге, але сам факт зафіксований.
До того ж цьому сприятиме погода – вже не так холодно як зараз, але в той же час степ все ще буде промерзлий, що буде дозволяти відносно вільно пересуватися бронетехніці. А в умовах практично повної відсутності асфальтованих доріг це дуже важливий фактор, що впливає на хід бойових дій. До того ж ротація наших підрозділів всього супроводжується ворожими атаками, як показує практика, так би мовити, "промацують на вошивість".
Загалом, наскільки наш прогноз виявиться вірним - покаже тільки час, тим більше, що після знищення "Гіві" варіантів розвитку ситуації на Донбасі може виявитися набагато більше, ніж вкладається у будь-яку логіку протистояння.

Related

Події в Україні 4498068688772443097

Дописати коментар

Follow Us

Translate

Hot in week

Recent

Comments

Народ проти-політичне ток-шоу

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Google+ Followers

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Кількість переглядів

Яндекс.Метрика
item