Скандальні обшуки. Де СБУ шукає шпигунів Росії


В СБУ кажуть, що знайшли шпигунську програму російської ФСБ.

 
Служба безпеки України знову відзначилася. Цього разу спецслужба в пошуках російських агентів навідалася в іноземну інвестиційну компанію і одне держпідприємство.
 
У СБУ кажуть, що шукають програму, яку використовує ФСБ. Але політичні підґрунтя обшуків можуть бути й іншими.
 
Корреспондент.net зібрав інформацію про новий скандал.
 
Обшуки
 
СБУ провела обшуки в компанії Dragon Capital через нібито нелегальне використання програмного забезпечення.
 
На засіданні уряду прем'єр-міністр Володимир Гройсман доручив розібратися із ситуацією навколо обшуків.
 
Як з'ясувалося, програмне забезпечення, офіційно придбане Dragon Capital у 2015 році в українській компанії ТОВ «Стахановець» (правовласник), було в 2016 році визнано "спеціальним технічним засобом неофіційного отримання інформації» на підставі експертного висновку, зробленого в рамках кримінального провадження.
 
Dragon Capital планував використовувати програму як систему контролю робочого часу працівників.
 
 
За тією ж справою обшуки пройшли і в підприємстві "Укргазвидобування" та ще в семи компаніях.
 
Пояснення СБУ
 
Федеральна служба безпеки Росії могла отримувати дані з України завдяки програмному забезпеченню "Стахановець", що виявили у 8 компаніях, заявив начальник апарату голови Служби безпеки України Олександр Ткачук.
 
За його словами, відповідне програмне забезпечення містить засоби негласного контролю і зняття інформації, про що в компаніях могли й не знати.
 
"Ці обшуки не були пов'язані з основним напрямом діяльності цих компаній, а були пов'язані саме з тим, що Служба документувала використання спеціального програмного забезпечення, за допомогою якого здійснюється віддалений контроль та зняття інформації", – сказав Ткачук.
 
За даними СБУ, близько 300 компаній на території України на сьогоднішній день використовують таке програмне забезпечення, хоча в 2016 році його визнали спеціальним техзасобом і заборонили використовувати.
 
"В рамках кримінального провадження СБУ задокументовано, що компанія-розробник програмного продукту співпрацює з Федеральною службою безпеки Російської Федерації", – сказав Ткачук. 
 
Після обшуків у 8 компаніях виявлені докази того, що "більше тисячі ліцензій на цей програмний продукт використовувалися на комп'ютерах цих компаній", але СБУ не вилучала всі комп'ютери. 
 
У компанії "Укргазвидобування" вилучили 1 сервер і 5 клієнтських машин (з декількох сотень), а в "Dragon Capital" вилучили 1 сервер і 3 клієнтських комп'ютери. Цього достатньо, щоб призначити експертизи, сказав Ткачук.
 
 
"У чому найбільший ризик? В тому, що розробники цього продукту не повідомляють про всі функції, які є в цьому продукті. Насправді, він дозволяє без відома власника (техніки) – клієнта, який купив цей продукт, – віддалено контролювати все те, що обробляється на комп'ютері. Тобто всі документи, що вся інформація, яка використовується в такому комп'ютері, може бути отримана і завантажена на сервери, що знаходяться на території Російської Федерації", – пояснив він.
 
"Крім того, ця програма дозволяє віддалено включати мікрофони, відеокамери, які є у відповідних комп'ютерах, – та здійснювати без відома власника повний контроль у приміщенні, де знаходиться такий комп'ютер", – заявив Ткачук.
 
Інші мотиви
 
Генеральний директор інвестиційної компанії Dragon Capital Томаш Фіала не виключає, що обшуки СБУ можуть бути пов'язані з тиском у справі Skymall.
 
"Поки що не знаю, звідки ноги ростуть, але, можливо, хочуть відбити бажання боротися за виконання рішення Лондонського міжнародного арбітражного суду з Skymall", - сказав він.
 
Як відомо, Високий суд правосуддя підтвердив рішення Лондонського міжнародного арбітражного суду, що дозволяє компанії, яка належить Dragon Capital, викупити частку в проекті ТРК Sky Mall.
 
Конфлікт між партнерами Андрієм Адамовським і естонцем Хілларом Тедером триває з 2010 року, коли бізнесмени уклали угоду, за якою Stockman Адамовського виділила на добудову торгового центру $40 млн. Натомість вона отримала від Arricano 50%+1 акцію в кіпрському офшорі Assofit Holdings Limited, який володів ТРЦ через компанію Призма Бета
 
У документі було прописано, що у Arricano є опціон на зворотний викуп пакета за $51,4 млн. Але в листопаді 2010 року договір опціону був розірваний.
 
Сам Адамовський бізнес-партнер впливового нардепа від БПП Олександра Грановського.
 
Dragon Capital - одна з найбільших груп компаній, які працюють у сфері прямих інвестицій і фінансових послуг та надають повний спектр інвестиційно-банківських і брокерських послуг для корпоративних та приватних клієнтів. 
 
У 2007 - 2017 рр. міноритарним пакетом Dragon Capital володів Goldman Sachs, один із найбільших світових банків.
 
Також існує Dragon-Ukrainian Properties & Development plc (DUPD) – британський фонд, створений інвестиційною компанією Dragon Capital у лютому 2007 року з метою інвестування в український ринок житлової та комерційної нерухомості. Фонд вже інвестував понад $250 млн. у ряд проектів в Україні, серед яких житловий комплекс Obolon Residences, котеджне містечко Green Hills, клубне селище Riviera Villas, мережа гіпермаркетів "Нова Лінія" і Arricano, що інвестує в об'єкти торгової нерухомості: торгово-розважальні центри Skymall (Київ), Sun Gallery (Кривий Ріг), City Mall (Запоріжжя), Inter Mall (Сімферополь) та ін.

Related

Гаряча новина 1321923556805224980

Дописати коментар

Follow Us

Translate

Hot in week

Recent

Comments

Народ проти-політичне ток-шоу

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Google+ Followers

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Кількість переглядів

Яндекс.Метрика
item