Нардеп Тимчук розкрив деталі законопроекту про деокупацію ОРДЛО

Тимчук зазначив, що переформатування АТО не означає відмову від Мінських угод
Згідно з проектом закону Про особливості політики з відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованою територією Донецької і Луганської областей, АТО на Донбасі, яка проводиться під керівництвом СБУ, повинна бути замінена військовою операцією.
Про це розповів у себе в Facebook народний депутат Дмитро Тимчук.
"Загальне керівництво оперативним штабом здійснюватиме президент як Верховний головнокомандувач, з питань оборони також керівництво здійснює Генштаб. Президенту дається право як вирішувати питання використання сил і засобів ЗСУ в операції, так і залучати інші силові структури. Всі нинішні військово-цивільні або військові адміністрації, в разі створення останніх, також "замикаються" на Оперативному штабі", - написав він.
Серед іншого, новий законопроект дасть президенту право вводити при необхідності військовий стан на територіях, де проводиться військова операція.
У той же час нардеп зазначив, що "Закон про правовий режим воєнного стану - це не інструмент використання ЗСУ, як чомусь багато хто впевнений".
"Воєнний стан (а він, згідно з тим же Законом, може вводитися і без стану війни, а лише в разі загрози) полегшує в певних ситуаціях забезпечення використання ВСУ. В цілому ж він спрямований на вирішення адміністративних питань "під військових", на обмеження прав громадян і ЗМІ, і т.д. (дивимося Закон Про правовий режим воєнного стану).
Тимчук розповів, що питання про переформатування АТО стояло на порядку денному вже давно, однак взятися за нього більш докладно вирішили після того, як РФ визнала "документи Д/ЛНР" і фактично ввела на окупованих територіях "рублеву зону".
У той же час він зазначив, що даний документ не означає відмову від Мінських угод.
"Навпаки, після фактичної відмови Росії від Мінських угод, прийняття даного законопроекту і переформатування АТО дозволить вдихнути життя в Мінський процес, зміцнивши найважливішу складову - яка стосується питань безпеки", - додав він.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що секретар РНБО Олександр Турчинов заявив про необхідність завершити АТО.
За його словами, настав час визначити новий формат, який дозволить ефективно захистити Україну від гібридних методів війни, які застосовує РФ.

У лютому-березні 2014 року Росія після падіння в Україні режиму Віктора Януковича провела спецоперацію з анексії Криму, інспірувала виступ сепаратистів у Луганській і Донецькій області і пішла на пряме військове вторгнення в серпні 2014 і лютому 2015 років.
Росія продовжує підживлювати війну в Донбасі грошима та озброєнням, створивши в окупованих районах повноцінну армію у складі кадрових російських військових, громадян РФ та місцевих сепаратистських елементів.
В результаті російської агресії загинули понад 10 тисяч українців, більш як 20 тисяч отримали поранення, 1,8 мільйонів українців стали внутрішньо переміщеними особами.

Related

Події в Україні 1803931102186098354

Дописати коментар

Follow Us

Translate

Hot in week

Recent

Comments

Народ проти-політичне ток-шоу

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Google+ Followers

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Кількість переглядів

Яндекс.Метрика
item