Путіна можуть засудити за збитий Boeing


Президент Російської Федерації Володимир Путін може бути притягнутий до кримінальної відповідальності.
Це трапиться, якщо доведуть, що він знав про підготовку до злочину - удару по пасажирському літаку Boeing-777, - і не вжив заходів, щоб перешкодити цьому. Або якщо, знаючи імена осіб, що вчинили злочин, не видав їх правосуддю.
Про це розповів Надзвичайний і Повноважний Посол України, екс-представник України в Раді ООН з прав людини Володимир Василенко.
"Якщо буде доведено, що перша особа Росії - президент Володимир Путін - знав про те, що така акція планується, але не вжив заходів для її запобігання, він вже несе відповідальність. Якщо буде доведено, що йому доповіли про осіб, що скоїли цей злочин, і він не покарав їх і відмовляється їх видати слідству - тоді на нього також лягає відповідальність".
"Межі цієї відповідальності визначає суд", - додав Василенко.
Дипломат прокоментував суд, який пройде в Нідерландах.
"Я не думаю, що суд триватиме цілу вічність, адже це національний суд. Правда, я не знаю, чи передбачає законодавство Нідерландів заочне засудження злочинців. Перш за все, особам, підозрюваним у вчиненні злочину, будуть направлені повістки. Але ці особи можуть відмовитися з'явитися на судове засідання. У такому випадку можуть виникнути проблеми процесуального порядку.
Якщо ж кримінальне законодавство Нідерландів передбачає заочне засудження, то відбувається судове засідання, виноситься вирок і порушується справа про затримання цих злочинців".
Дипломат також не виключив, що в Нідерландах може бути ухвалений спеціальний закон, який дозволить подолати подібні труднощі.
Василенко нагадав, що "міжнародною слідчою комісією було зібрано вже дуже багато матеріалів, там вказані імена конкретних виконавців цього злочину".
Тепер завдання суду полягає в тому, щоб "з'ясувати, чи діяли вони з власної волі або виконували злочинний наказ. Якщо вони виконували наказ, то на якому рівні він був відданий. Повинно бути досліджено, як спрацювала вертикаль влади в армійських структурах Росії. Чи був наказ відданий з самого верху - головнокомандувачем російських збройних сил, або цей наказ був відданий начальником генерального штабу, начальником військової частини, які діяли на свій розсуд", - зауважив він.
Держдепартамент США підтримав рішення провести на території Нідерландів суд над підозрюваними в причетності до краху лайнера Boeing 777 рейсу МН17 на Донбасі.

Related

Події у світі 8252737859845175052

Дописати коментар

Follow Us

Translate

Hot in week

Recent

Comments

Народ проти-політичне ток-шоу

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Google+ Followers

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Кількість переглядів

Яндекс.Метрика
item