У США відреагували на заяву Лаврова про Будапештський меморандум


Колишній посол США в Україні Стівен Пайфер назвав абсолютно абсурдною заяву глави МЗС Росії Сергія Лаврова про те, що Росія не порушувала Будапештський меморандум.
Про це Пайфер написав у Twitter.
"Це твердження російського міністра закордонних справ Лаврова абсолютно абсурдне. Будапештський меморандум вимагає від Москви не використовувати чи погрожувати будь-якою силою - не просто ядерною зброєю – щодо України. Лавров не дурний, він це знає", - зазначив Пайфер.
Американський дипломат зауважив, що анексія Криму та конфлікт на Донбасі становлять серйозну проблему у відносинах між Росією та країнами Заходу:
"Росія використала воєнну силу проти України для захоплення Криму та провокування конфлікту на Донбасі, що становить серйозну проблему для відносин між Росією та Заходом", - додав Пайфер.
15 січня глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що Україна, допустивши Майдан, порушила Будапештський меморандум, а не Росія, яка "так і не застосовувала" ядерну зброю проти Української держави.
Лавров стверджує, що Росія продовжує "поважати" територіальну цілісність України після анексії Криму і питання перегляду "Великого договору" є неактуальним.
Як відомо, у 1994 році Україна відмовилася від ядерної зброї. Після цього в 1994 році Україна, США, Росія та Велика Британія уклали Меморандум про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (Будапештський меморандум). Він містить пункти, які надають Україні гарантії її суверенітету та безпеки.
Згідно з меморандумом, США, РФ і Велика Британія зобов'язалися, зокрема, поважати незалежність, суверенітет та існуючі кордони України; утримуватися від загрози силою, її застосування проти територіальної цілісності та політичної незалежності України. Згодом дві інші ядерні держави – Китай та Франція – висловили аналогічні гарантії Україні у формі заяв.
Однак Росія у березні 2014 року після введення військ окупувала український Крим і почала дестабілізувати обстановку на Донбасі. РФ поставляє терористам ДНР і ЛНР озброєння і направляє на Донбас найманців і свої регулярні війська. З середини квітня 2014 року в Луганській і Донецькій областях тривають бойові дії.

Related

Події у світі 7098524316577609250

Post a Comment

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Коменти

ДокаZ

Радіо

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Google+ Followers

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

Яндекс.Метрика
item