Вчені виявили скам'янілу щелепу, яка змусить переписати історію Homo Sapiens

Цією щелепи приблизно 185 тисяч років
В Ізраїлі знайшли невеличкий уламок людської щелепи, чий вік близько 177-194 тисяч років.
До цієї знахідки вважалося, що Homo sapiens покинув африканський континент лише 122 тисячі років тому, повідомляє BBC.
Фрагмент щелепи з зубами стародавньої людини був знайдений в ході розкопок в печері Міслія в районі гори Кармель на півночі Ізраїлю. Після серії досліджень археологи дійшли до висновку, що вік щелепної кістки з зубами датується в проміжку від 177 до 194 тисяч років. Знахідка свідчить про те, що сучасні люди були присутні в Східному Середземномор'ї на 50 тисяч років раніше, ніж вважалося до цього.
Дослідження проводилися в трьох різних лабораторіях трьома різними способами: уран-торієвим методом, термолюмінесцентним і електрон-спін-резонансним датуванням. Будова зубів у щелепі відрізняється від зубів неандертальців, тому вчені дотримуються точки зору, що щелепа належала Людині Розумній.
"Ми повинні будемо переписати всю історію еволюції людини, причому не тільки нашого виду, але і всіх інших видів, які жили в той час поза Африкою", - впевнений професор Тель-Авівського університету Ізраїль Гершковіц, співавтор дослідження.
Крім останків, поблизу печери були знайдені кам'яні інструменти. Інші артефакти, які знайшли в печері, вказують на те, що серед людей були мисливці на великих тварин, в тому числі оленів. На думку дослідників, перехід людей з Африки трапився приблизно 250 тисяч років тому - саме такий вік знарядь праці, знайдених в печері Міслія. Але при цьому є ймовірність, що люди, які вибралися так рано з Африки, зрештою вимерли і не залишили потомства.
Крім того, генетичні дослідження показали ознаки раннього схрещування між людьми з Африки і неандертальцями, нашими "еволюційними родичами".
"Хоча наш рід походить з Африки, окремі свої риси він, мабуть, набув у процесі еволюції за її межами", - додав Ізраїль Гершковіц.

Related

Цікаво 824455853654031501

Post a Comment

emo-but-icon

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Коменти

ДокаZ

Радіо

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

Яндекс.Метрика
item