Розстріл Майдану: головні кадри трагедії 2014-го

Небесна сотня Майдану: підсвічування місць загибелі

Кореспондент зібрав головні фото і відео трагічних подій 18-20 лютого 2014 року на Майдані.

Небесна сотня: 101 загиблий
На Майдані в Києві 18 лютого 2014 року сталася трагедія, котра визначила подальшу долю країни. Цей день став точкою неповернення - в центрі столиці України, де кілька місяців тривали антипрезидентські протести, почалася жорстока бійня з масовим вбивством.
І хоча до 18 лютого в результаті Євромайдану за різних обставини вже загинули 10 осіб, саме 18-20 лютого загинули 76 людей, а пізніше від поранень - ще 15. Їх стали називати Небесною сотнею.
Якщо докладніше: протягом 18 лютого було вбито 17 людей, 19 лютого загинули ще 10 осіб, 20 лютого було вбито 45 осіб, 21 лютого загинули двоє людей, 22 лютого - ще двоє. А з 23 лютого по 3 червня 2014 року ще 15 осіб померли від поранень.
Крім майданівців, також загинули 19 правоохоронців.
Список загиблих на Майдані й обставин їх загибелі тут.
18 лютого 2014 року (фото EPA/UPG)
19 лютого 2014 року (фото EPA/UPG)
 20 лютого 2014 року. Небесна сотня Майдану (фото EPA/UPG)
Штурм і розстріл Майдану: головні відео
У річницю масових розстрілів на Майдані Кореспондент.net згадує загиблих. Фото і відео тих трагічних подій неможливо забути через роки.
Попередження. Кадри містять сцени насильства і смерті та не рекомендуються до перегляду особам до 18 років і людям зі слабкою психікою.
Побиття і розстріли на Майдані 18 лютого 2014-го: на відео видно поранених протестувальників, залитих кров'ю. Також наприкінці відео видно перші загиблі - їх тіла лежать просто на землі біля силовиків:
Відео ночі з 18 на 19 лютого: БТР, підтягнутий МВС, таранить барикаду майданівців:
Відео вибуху вранці на Майдані 20 лютого, передбачається, що саме він став причиною наступу майданівців:
Відео розстрілів 20 лютого (на 4:35 видно беркутівця із жовтою пов'язкою, який несе кейс, можливо, від снайперської гвинтівки):
Також на цьому відео видно, що "Беркут" і ВВшніки швидко бігли, залишивши спецроту із жовтими пов'язками, яка, відступивши від Жовтневого, закріпилася за барикадами і вантажівками на Інститутській. Здається, що саме із-за цих вантажівок вівся основний прицільний вогонь.
А ось нове відео, яке днями долучили до справи Майдану: розстріл на вул. Інститутській 20 лютого 2014 року. На кадрах також видно, що вогонь ведеться із-за вантажівок, які стоять перед бетонними барикадами. Можна розгледіти спалахи і порохові гази із-за барикад, вогонь ведуть люди в чорній формі:
А нижче наведене відео - розслідування BПC, в ньому вказується, що 20 лютого стрілянину вів не лише "Беркут", а й самі учасники протесту. Розслідування провів кореспондент Бі-бі-сі Гебріел Гейтхаус, який був свідком стрілянини:
Страшні кадри - тіла десятків розстріляних протестувальників складають на землю на головній площі України:
Фотоколаж: Майдан до і після початку Революції гідності:


Отримуйте Свіжі Новини в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/freshnewsua

Related

Події в Україні 3413745416439499528

Post a Comment

Follow Us

Translate

Hot in week

Recent

Comments

ДокаZ

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Google+ Followers

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Кількість переглядів

Яндекс.Метрика
item