Сиротам почали роздавати комунальні квартири


Держава почала виділяти гроші на купівлю соціального житла для дітей-сиріт. Ключі від 11 квартир роздають у Вінницькій області. Житло купили за 8 млн. грн.
Соціальне житло уже отримали жителі міста Жмеринка 22-річні Андрій Гринько та Владислав Лісовий. Хлопці стояли першими на квартирному обліку. Їм купили 2-кімнатну квартиру на двох.
"Сирота має право на 31,5 кв.м. житлової площі. У Жмеринці не знайшли для кожного хлопця окреме житло. Купили 2-кімнатну. Це вважатиметься комунальна квартира, яку сироти ділитимуть на двох. Владислав Лісовий одружений, то вселиться з дружиною. Додатково є великий підвал та земельна ділянка", - розповідає начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Тетяна Дорош.
Квартири купують на вторинному ринку, в які можна поселятися одразу.
"Туди можна заходити і жити. Щоправда, там немає євроремонту. З цим може допомогти міська рада. Але хлопці чекати не хочуть. Кажуть, самі зроблять ремонт, тільки лиш би поселитися. Це краще, аніж орендувати житло по 2,5-3 тисячі гривень", - пояснює Тетяна Дорош.
Цьогоріч планують придбати ще приблизно 25 квартир для сиріт. На це з держбюджету виділили 17,4 млн. грн.
"Цим соціальним житлом вони будуть користуватися поки не отримають власної квартири, які нададуть згодом. Місцева влада з ними складає договір на проживання на конкретний час", - говорить керівник департаменту у справах дітей Тетяна Дорош.
До повноліття Служби у справах дітей спонукають опікунів та прийомних батьків відкладати гроші на купівлю житла для сиріт.
"В цьому році 10 дітям-сиротам опікуни і прийомні батьки помогли придбати житло. Діти виростуть і вони знають що ця хата їхня. За 5 років 40 дітей отримали житло", - додає чиновниця.
Сироти стають на квартирний облік соціального житла з 16 років. На цей час не мають власних квартир чи будинків 635 сиріт. Загалом житла потребують у майбутньому ще 377, яким від 3 до 18 років.

Related

Суспільство 6178404412595087446

Post a Comment

emo-but-icon

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Коменти

ДокаZ

Радіо

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

Яндекс.Метрика
item