Американські вчені поставили під сумнів існування ядра Землі

Геологи припустили, що внутрішнього ядра Землі немає
Геологи припустили, що внутрішнє ядро ​​Землі не могло виникнути 4,2 мільярда років тому в тому вигляді, в якому його собі уявляють вчені.
Джеймс ван Орман з університету в Клівленді і його колеги впевнені, що тверде залізне ядро Землі "суперечить законам фізики", повідомляється в статті Science Direct.
Внутрішнє ядро ​​нашої планети, за даними сейсмологів, являє собою тверду кулю, що має радіус приблизно 1220 км. Вчені вважають, що ядро ​​складається з залізо-нікелевого сплаву і низки легких елементів. Температуру на кордоні внутрішнього ядра оцінюють приблизно в 5700 До (5400 ° C).
"Якщо ядро ​​юної Землі повністю складалося з чистою, однорідної рідини, то тоді внутрішнє ядро ​​не повинно існувати в принципі, так як ця матерія не могла охолодитися до тих температур, при яких його формування було можливо. В цьому полягає відкритий нами парадокс", - розповідає Джеймс ван Орман.
На думку Ормана, залишається два варіанти: або ядро ​​планети повністю замерзло, або воно до цих пір залишається повністю рідким. Однак, обидва ці варіанти невірні - наша планета має внутрішнє тверде і зовнішнє рідке ядро. Вирішити парадокс американські геологи поки не можуть.
Відзначимо, на початку 2017 року ЗМІ писали, що шведські фізики з'ясували, чому ядро Землі залишається твердим, не дивлячись на надвисокі температури. Дослідники з Королівського технологічного інституту в Швеції припускають, що в ядрі Землі існує свого роду залізний сердечник.
Атомні структури заліза здатні змінюватися під впливом зміни температури і тиску. При кімнатній температурі і при нормальному тиску залізо знаходиться в так званій фазі об'ємно-центрованої кубічної структури (ОЦК) кристалічної решітки. Під високим тиском решітка переходить в гексагональну щільноупаковану фазу.
Як відзначають дослідники, їх колеги, швидше за все, вже бачили кристали заліза при таких умовах, однак вони неправильно інтерпретували результати експериментів.

Related

Цікаво 7476378415674736354

Post a Comment

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Коменти

ДокаZ

Радіо

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Google+ Followers

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

Яндекс.Метрика
item