На Кримській конференції вирішили долю кордонів західної України


4 лютого 1945 року в Ялті розпочалася Кримська конференція глав союзних держав антигітлерівської коаліції в Другій світовій війні: прем`єр-міністра Великобританії Уїнстона Черчилля, президента США Франкліна Рузвельта і радянського лідера Йосипа Сталіна.
4—11 лютого 1945 року у Ялті зібралося близько 700 осіб — члени делегацій та їхній допоміжний склад. Конференція проходила в Лівадійському палаці — тимчасовій резиденції Рузвельта. Учасники зустрічі узгодили воєнні плани якнайшвидшого розгрому нацистської Німеччини, визначили відношення до Німеччини після її капітуляції і намітили основні принципи післявоєнної організації миру. Було вирішено, що після розгрому німецьких збройних сил війська кожної з країн окупують певну зону Німеччини і створять спільну адміністрацію союзників у Німеччині. Нацистські злочинці мають бути покарані, нацистські закони - відмінені, а нацистська партія - заборонена. Також обговорили суми і строки поверненню Німеччиною відшкодувань країнам. Через 90 днів після капітуляції Німеччини Радянський Союз зобов'язався оголосити війну Японії.
На конференції було також досягнуто домовленість про створення Організація Обєднаних Націй, в яку вступить СРСР та прийнято "Декларацію про звільнену Європу". Польське питання було вирішене в цілому компромісно. За рішенням конференції, майбутній уряд Польщі мав утворитися на базі Тимчасового Національного польського уряду з включенням деяких польських діячів з Лондона. При розгляді на конференції питання про східні кордони Польщі Рузвельт наполягав на переданні їй Львова та деяких нафтоносних районів, що виходили за межі "лінії Керзона". Після активної дискусії Сталін підкреслив, що "лінія Керзона" придумана не росіянами. Врешті-решт "Велика трійка" вирішила, що "східний кордон Польщі має проходити вздовж "лінії Керзона" з відхиленнями від неї у деяких районах від п'яти до восьми кілометрів на користь Польщі".
Перемогою Ялтинської конференції було об'єднання інтересів передових країн щодо мирного облаштування світу, великим досягненням є створення ООН. В той же час закладались підвалини для нової війни – Холодної.
У 2007 році Леді Мері Соамс, дочка Уінстона Черчілля, подарувала Лівадійському палацу книги про свого батька. У них представлені промови Черчіля, різні дослідження та інші матеріали.

Related

Політика 8685189085507185135

Post a Comment

emo-but-icon

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Коменти

ДокаZ

Радіо

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

Яндекс.Метрика
item