У розграбованій гробниці знайшли життєпис давнього правителя


У тунелях під гробницею святого Іони в місті Ніневії, Ірак археологи знайшли хроніки древнього царя Ассірії Есархаддона.
Записам 2,7 тис років, повідомляє Live Science.
Поховання розграбували бойовики ІДІЛ в 2014 році. У тунелях терористи шукали скарби царів Ассірії.
"Палац Есархаддона, сильного царя, царя світу, царя Ассирії, царя Шумеру і Аккада, царя царів нижнього Єгипту, верхнього Єгипту і Куша", - йдеться в одному з написів.
Інший напис свідчить про те, що Есархаддон перебудував храм Ашшура - головного бога ассирійців, перебудував міста Вавилон і Есагіла і відновив статуї богів. Написи також розповідають про сім'ю царя.
Деякі з табличок з були перевернуті або розташовані догори ногами. Вчені припускають, що наступні мешканці руїн палацу ассірійських царів використовували ці таблички як підпірок або для будівництва, не усвідомлюючи, що на них була викладена історія правління одного з найуспішніших і жорстоких правителів античності.
Австралійські вчені розшифрували вавилонську глиняну табличку віком 3700 років і виявили найдавнішу в світі тригонометричну таблицю. Йдеться про знамениту глиняну табличку Plimpton 322, яку на початку минулого століття на території сучасного Іраку знайшов археолог Едгар Бенкс.

Related

Цікаво 7772947195172762907

Post a Comment

emo-but-icon

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Коменти

ДокаZ

Радіо

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

Яндекс.Метрика
item