Атака кліщів: лікарі попереджають про небезпеку


Потепління спричинило збільшення випадків укусів кліщів. Їхня головна небезпека - у ризику зараження хворобою Лайма. Хворі часто звертаються за допомогою, коли захворювання перейшло в хронічну форму і вилікувати його вже не можна.
"Такі температури (від 5 до 20 градусів тепла) найсприятливіші для кліщів. Тому вони особливо активні в цей час", - зазначив Павло Дяченко, науковий співробітник Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Громашевського НАМН України.
Тому потрібно не чекати симптомів, а заздалегідь здати аналіз крові на бореліоз і пройти курс лікування у разі позитивного результату.
Експерт рекомендує регулярно користуватися репелентами. Найефективніші спреї або краплі з діетілтолуамідом, альфаметріном або перметріном (24-30% у складі).
При цьому забути, що кліщі чекають тільки на деревах. Найчастіше їх можна зустріти у високій траві або в кущах. Зазвичай вони живуть у стоптаних стежках, тому використовуйте засіб навіть під час прогулянки в парку чи вздовж алеї, а не тільки збираючись до лісу на пікнік.
Кліща можуть принести домашні тварини на шерсті.

Related

Здоров'я 3747007842776160919

Post a Comment

emo-but-icon

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Коменти

ДокаZ

Радіо

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

Яндекс.Метрика
item