Роботу мозку поліпшили за допомогою пересадки калу

Вчені під час роботи в лабораторії

Пересадка калу, взятого від здорового донора, корисна при викликаних цирозом порушеннях роботи мозку, встановили дослідники зі США.

Американські вчені стверджують, що пересадка калу корисна при викликаних цирозом порушеннях роботи мозку. Про своє відкриття дослідники повідомили на Міжнародному з'їзді з питань хвороб печінки.
У дослідженні взяли участь 20 пацієнтів із цирозом печінки і печінковою енцефалопатією - порушеннями роботи мозку, зумовленими проблемами в печінці, що виникають унаслідок накопичення токсинів.
Дослідники спробували збагатити мікрофлору випробовуваних корисними бактеріями Lachnospiraceae і Ruminococcaceae і позбутися від отруйних Enterobacteriaceae. Всі вони так чи інакше раніше були пов'язані з печінковою енцефалопатією. У половини пацієнтів фекальна трансплантація (введення в кишечник пацієнта калу, взятого від здорового донора - ред.) викликала стійкі поліпшення роботи мозку. 
Печінкова енцефалопатія розвивається майже а половини пацієнтів з цирозом. Вона викликає проблеми з мисленням і пам'яттю, призводить до зміни особистості. У найважчих випадках люди впадають у кому і помирають. 
Вчені планують провести дослідження з великою кількістю випробовуваних для підтвердження результатів.
Нагадаємо, раніше британські вчені заявили, що поїздки в метро призводять до хвороб печінки.

Related

Цікаво 7835668644704999514

Post a Comment

emo-but-icon

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Коменти

ДокаZ

Радіо

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

Яндекс.Метрика
item