Україна увійшла в трійку світових експортерів меду

Україна увійшла в трійку світових експортерів меду
Український мед має попит у світі

У 2017 році на топ-трійку виробників меду припадало близько 40% від усього обсягу експорту. У ціновому сегменті Україна конкурує з Китаєм, В'єтнамом, Аргентиною та Індією.


Частка України в загальному світовому обсязі експорту меду у 2017 році становила 10%. Про це повідомила національний консультант Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Ганна Бурка на своїй сторінці у Facebook.
"Лідером серед світових експортерів меду є Китай з часткою в загальному обсязі експорту в 19%, за ним слідують Україна і Аргентина - з практично рівною часткою - по 10%. Отже, у 2017 році на топ-трійку припадало близько 40% від усього обсягу експорту", - зазначила Бурка.

За її словами, в Україні практично увесь експортований обсяг - in bulk (розливна маса. - ред.). При цьому в ціновому сегменті Україна конкурує з Китаєм, В'єтнамом, Аргентиною та Індією.

Близько половини від усього обсягу було імпортовано країнами ЄС. Основними імпортерами були: Німеччина - 12%, Велика Британія і Франція - по 6%. Другим найбільшим покупцем меду є США - 30% від загальносвітового обсягу. Далі зі значним відставанням слідують Японія, Китай і Саудівська Аравія.

При цьому, як наголошується, незважаючи на лідерство серед світових експортерів меду, Китай імпортує значну частину меду, в основному - з Нової Зеландії (більше 70% - мед мануки).

"За два роки імпорт зріс на 25%. Зростанню попиту на імпортний мед сприяє як підвищення рівня життя населення, так і загальносвітовий тренд на здорове харчування і споживання натуральних продуктів", - йдеться в повідомленні.
Експерт також зазначила, що на тлі першої десятки експортерів виділяється Нова Зеландія.

"Не дивлячись на відносно невеликий обсяг експорту меду - тільки 11,1 тис. тонн - середня вартість його перевищує $24,32 за 1 кг. Пояснення цьому феномену достатньо просте: поставки меду мануки (одного з найдорожчих видів меду). Окрім того, 80% меду, що йде на експорт, - це фасована продукція", - пояснюється в повідомленні.
Загалом обсяг світової торгівлі медом за останні п'ять років зріс на 18% і досяг у 2017 році 690,3 тис. тонн загальною вартістю $2,37 млрд.

Раніше повідомлялося, що Україна за 11 днів вичерпала квоту на постачання меду в ЄС. У країні налічується близько 400 тисяч бджолярів, які сумарно виробляють у середньому 70 тисяч тонн меду за рік, що є найвищим показником у Європі.
Майже 80% українського меду експортується. При цьому потенціал виробництва, виходячи з посівів медоносних рослин - до 140 тис. тонн меду за рік, удвічі більший за поточні обсяги.

Related

Економіка 3869162671846155521

Post a Comment

emo-but-icon

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Коменти

ДокаZ

Радіо

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

Яндекс.Метрика
item