Сенату США запропонували нові санкції проти Росії

Резолюцію підготувала двопартійна група сенаторів

У резолюції міститься заклик до президента США ввести санкції щодо іноземних осіб, причетних до порушень релігійних свобод у Криму і в ОРДЛО.


У Сенаті США представлена ​​резолюція, яка покладає на Росію відповідальність за порушення релігійних свобод в анексованому Криму й окремих районах Донецької і Луганської областей.

Про це повідомляє посольство України у США у четвер, 14 червня.

"Двопартійна група сенаторів на чолі з головою Гельсінської комісії США Роджером Вікером представила проект резолюції щодо ситуації в галузі релігійних свобод у регіоні ОБСЄ", - зазначено в повідомленні.

Співавторами документа стали сенатори Шахін, Ленкфорд, Тілліс і Бузман. Резолюція виставлена ​​у відкритому доступі.

У документі зазначається, що з огляду на те, що Росія вторглася в український Крим і силою його окупувала, вона зобов'язана відповідно до вимог міжнародного права, в тому числі відповідно до Женевських конвенцій, захищати релігійні свободи жителів окупованої території.

Також наголошується, що протягом всього часу анексії Криму РФ несе відповідальність за порушення релігійних свобод на півострові. Йдеться про викрадення, затримання й ув'язнення представників окремих релігійних груп, включаючи мусульман з числа кримських татар, а також вірян Української православної церкви Київського патріархату, УГКЦ і християн-протестантів.

Окремо в проекті резолюції зазначено про аналогічну відповідальність Росії за дотримання релігійних свобод на окремих територіях Донецької та Луганської областей.

"У документі міститься заклик до президента США ввести санкції у вигляді відмови в американській візі і заморожування власності щодо іноземних осіб, які безпосередньо чи опосередковано причетні до серйозних порушень релігійних свобод, зокрема на тимчасово окупованих Росією територіях України", - зазначили в посольстві.
Раніше на цьому тижні США розширили санкції проти Росії, додавши в списки ще трьох громадян РФ і п'ять компаній. Американська влада вважає, що ці фірми пов'язані з ФСБ.

У Кремлі заявили, що бізнесові кола західних країн не в захваті від санкцій. "Економічні інтереси рано чи пізно починають превалювати над політичним тискам", - сказав прес-секретар президента РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков.

Також він вважає, що справжня блокада проти Росії неможлива, оскільки вона є "системоутворюючою державою".

Related

Події у світі 6778706541297694360

Post a Comment

emo-but-icon

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Коменти

ДокаZ

Радіо

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

Яндекс.Метрика
item