Угорщина хоче анексувати Закарпаття: історик повідомив невтішний прогноз

Угорщина хоче анексувати Закарпаття: історик повідомив невтішний прогноз

Угорщина підтвердила намір втрутитися у внутрішні справи України бажанням створити посаду уповноваженого міністра, відповідального за розвиток Закарпатської області.
Про це заявив доктор історичних наук і суспільно-політичний діяч Павло Гай-Нижник в ефірі телеканалу ZIK.
"Цілком очевидно, що ноти протесту з українського боку щодо Угорщини недостатньо. Адже складається таке враження, що вона була заявлена лише для того, "аби було". Угорщина вже давно втручається у внутрішні справи України своєю політикою. Зокрема, оголосивши і про створення посади, яка б відповідала за Закарпатський регіон. Це можна розцінювати, як підготовку до певних дій", - зауважив історик.
Гай-Нижник вважає, що зараз Україна терпить превентивний акт агресії з боку Угорщини.
"Виглядає на те, що готується міністерство окупаційних територій в Угорщині. Хоча справами своїх громадян будь-яка країна опікується через консульство. Адже це є їхнім безпосереднім завданням", - сказав він.
Історик говорить, що український уряд мав застосувати більш адекватні дії, в тому числі й на міжнародній арені. Гай-Нижник нагадає про угоди і договори, що стосуються непорушності кордонів після Другої світової війни.
"Зараз Угорщина, практично, виступає з актом агресії. І хоч наші урядовці люблять згадувати слово гібридна війна, але, вочевидь, вони не до кінця розуміють і не зробили висновки з попередніх років, зокрема щодо Криму та, так званого, російськомовного населення, і щодо можливих наслідків", - підкреслив експерт.
Історик нагадав про події під час югославської війни, коли анексували території інших країн, зокрема, Сербії. Це було також замасковано під права людини.
"Історія нас вчить, що наслідки можуть бути такі, як в Косово, де під час війни за допомогою сусідньої держави – Албанії – було практично відторгнуто цілу історичну територію, яка належала Сербії. І це все було замасковано під права людини і національних меншин", - сказав Гай-Нижник.
За його словами, майже 40 років відоме поняття м'яка сила, її використовували угорці, росіяни, поляки і румуни. Держдеп США взяв його на озброєння при президенті Рональда Рейгана.
"Адже це допомагає створити в певному регіоні регіональну ідентичність закордонної держави, що нівелює загальнонаціональну або загально державну ідентичність іншої країни. Таким чином ми втрачаємо спочатку гуманітарний контроль над цією територією, потім людський контроль і, фактично, номінально вона може належати нам, а фактично – ні. І за певних сприятливих умов міжнародної ситуації або внутрішньо української, ця територія може бути відторгнута від України на засадах демократичних нюансів", - зазначив історик.
В угорському уряді створили посаду міністра, відповідального за розвиток Закарпатської області України та дитячих садків Карпатського басейну. Україна вимагає пояснити, чому територія суверенної держави підпала під опікування сусідньої країни.

Related

Суспільство 3047261995283509800

Post a Comment

emo-but-icon

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Коменти

ДокаZ

Радіо

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

Яндекс.Метрика
item