Федоров підбив підсумки "Рамштайну"
Щодо загальної суми нових зобов’язань учасників Контактної групи, включно з новими програмами, які відкриваються, мова може йти про загальну суму допомоги - близько 4 млрд доларів.
Після засідання Контактної групи з питань оборони України міністр оборони Михайло Федоров заявив, що Україна показує конкретні результати на полі бою, а допомога партнерів все більше відповідає реальним пріоритетам Сил оборони України, передає Укрінформ.
"За останні місяці ми зробили свою домашню роботу. Ми досягли результату в багатьох доменах війни. І сьогодні багато хто з партнерів говорив про те, що вони бачать це вікно можливостей, і вони готові продовжувати допомагати", - зазначив Федоров.
За його словами, під час засідання групи "Рамштайн" сьогодні був анонсований один з найбільших пакетів допомоги в рамках програми постачання американської зброї, PURL.
"Це один мільярд доларів. Напевно, якщо ми говоримо про оголошення на UDCG, це - найбільший пакет допомоги для PURL", - заявив міністр.
Він додав, що також був оголошений пакет допомоги на постачання снарядів для далекобійної артилерії.
"Ми ще підбиваємо підсумки, але вже бачимо, що це буде приблизно півмільярда доларів", - повідомив Федоров, уточнивши, що інші пакети допомоги стосувалися підтримки українських ракет і дронів.
Тільки Нідерланди оголосили сьогодні допомогу на близько ніж 700 крилатих ракет, -зазначив він.
Щодо загальної суми нових зобов’язань учасників Контактної групи, включно з новими програмами, які відкриваються, мова може йти про загальну суму допомоги - близько 4 млрд доларів.
На думку міністра відмінність цього засідання від попередніх полягає в тому, що з'явилися "якість і фокус".
"У нас є три ключові пріоритети - це антибалістична програма і протиракетна програма, а друга - це артилерія дальньої дії і дрони українського виробництва. І сьогодні всі, хто говорили на зустрічі про підтримку України і оголошували нові пакети допомоги, всі говорили в рамках цих трьох пріоритетів. І це - про зміни в якості підтримки наших партнерів. Але там ще великий шлях, над яким ми сьогодні продовжуємо працювати", - сказав Федоров.
Він додав, що сьогодні було підписано дуже важливий документ про обмін даними щодо антибалістичної програми з міністром оборони Німеччини Борисом Пісторіусом.
Коментуючи внесок Великої Британії, він наголосив, що заморожені російські активи, які знаходяться в Британії, будуть використані для оплати виробництва 150 000 дронів для України.
Нагадаємо, міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус за підсумками засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн" анонсував поставку Україні тризначної кількості ракет "повітря-повітря" із німецьких запасів, а також спільне виробництво наземних роботизованих комплексів.
