Уряд планує підвищити пенсійний вік заради кредиту МВФ – експерт


Експерт з питань соціальної політики, член партії "Батьківщина" Андрій Павловський
У переговорах щодо меморандуму з Міжнародним валютним фондом на 2017 рік уряд Гройсмана планує виступити з ініціативою про збільшення пенсійного віку до 63 років та інших обмежень щодо виплат пенсій.
Про це заявив експерт з питань соціальної політики, член партії "Батьківщина" Андрій Павловський у Facebook, посилаючись на джерела в Кабміні.
За його словами, обговорення цієї ініціативи вже почалось у кількох міністерствах. Цілком імовірно, що вона стане частиною угоди з МВФ.
Уряд, згідно з інформацією, готується взяти на себе такі зобов'язання:
  • - збільшити вік виходу на пенсію і чоловікам, і жінкам до 63 років;
  • - збільшити мінімально необхідний робочий стаж до 25 років;
  • - обмежити можливості для завчасного виходу на пенсію, в першу чергу, для освітян і медиків;
  • - обмежувати виплати працюючим пенсіонерам;
  • - запровадити перевірки пенсіонерів, що мають право на надбавки до пенсії;
  • - застосувати єдиний принцип нарахування пенсій, крім військових;
  • - збільшити адміністративний тиск щодо розширення бази сплати внесків до соціальних фондів.

На думку Андрія Павловського, шлях, який пропонує уряд, щоб вирішити проблему дефіциту Пенсійного фонду, може стати серйозним соціальним ударом по мільйонах українцях, найбільш незахищених верствах населення.
За словами експерта, тепер стало зрозуміло, що так звана урядова пенсійна реформа зводиться до зменшення кількості людей, що мають право на пенсію – за рахунок збільшення пенсійного віку, скасування можливості завчасного виходу на пенсію та за рахунок збільшення років трудового стажу.
Автор: dt.ua
"Є об'єктивна проблема – великий дефіцит Пенсійного фонду, який запланований на наступний рік на рівні 156 мільярдів гривень (у 2016-му – 145 млрд грн. - Gazeta.ua). Це значить, що 56 відсотків усього бюджету ПФУ дотується напряму з держбюджету. Ясна річ, МВФ тисне на уряд і вимагає закрити цю "чорну діру". Але щоб вирішити проблему, уряд Гройсмана не йде на детінізацію та деофшоризацію економіки, які дозволили б не тільки збільшити надходження до держбюджету, а й запустити реальний сектор економіки. Кабмін пропонує проблеми пенсіонерів вирішувати за рахунок самих пенсіонерів. Як і попереднього разу в переговорах довкола меморандуму з МВФ, тишком-нишком приймаються серйозні соціальні рішення, які доведуть старших людей до злиднів", – наголосив експерт.
Фракція "Батьківщина" надала пропозиції щодо наповнення державного бюджету на наступний рік та ефективного використання бюджетних коштів і закликає врахувати ці ініціативи під час прийняття основного фінансового документу країни.
"У дохідній частині не враховано майже 100 мільярдів гривень – за рахунок заниження показників та неврахованих пропозицій "Батьківщини" щодо деофшоризації, оподаткування дивідендів власників найбільших компаній", - наголосив раніше перший заступник голови фракції Сергій Соболєв.

Related

Суспільство 5439779608320852866

Дописати коментар

Follow Us

Translate

Hot in week

Recent

Comments

Народ проти-політичне ток-шоу

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Google+ Followers

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Кількість переглядів

Яндекс.Метрика
item