Чому силове "зняття" блокади Донбасу не спричинить "третій майдан"


На сторінці штабу блокади повідомили: у Кривому Торці спецгрупа СБУ і спецназ поліції намагається вилучити у блокувальників офіційно зареєстровану зброю. 
Цю ж інформацію у соцмережах підтвердив нардеп Семен Семенченко. Він її ще й прикрасив розповідями про жорстоко побитих блокадників. Причому – з посиланням на чужі слова. А ЗМІ повідомили, що силовики затримали 43 особи. Без "кривавих" подробиць. У свою чергу спікер СБУ Олена Гітлянська заявила: "Ми нікого не штурмуємо, проводять контрдиверсійні заходи". У свою чергу радник голови спецслужби Юрій Тандіт також наголосив: СБУ не має стосунку до штурму редуту. "Навколо блокади вже дуже багато всього і сказано, і зроблено. Для нас найголовніше, щоб ми зберегли Україну. Тому будь-які дії, пов'язані з блокадою і безпосередньо з блокуванням переміщення вантажів, повинні бути послідовними і дуже продуманими", - додав він.
У Міноборони ж обмежилися сухим повідомленням: "У зв'язку з проведення контрдиверсійних заходів суб'єктами АТО, правоохоронні органи, що несуть службу в районі проведення антитерористичної операції, переведені на посилений режим несення служби. Здійснюються додаткові перевірки документів та автотранспорту на блокпостах та місцях великого скупчення людей. Такі обмеження носять тимчасовий характер". Контрдиверсійні заходи ще зранку анонсували й у МВС. Внаслідок цих заходів, зазначили там, введені додаткові обмеження та посилені фільтраційні заходи.
Очікувано, "зачистка" редуту в Кривому Торці сколихнула мережі. Дехто навіть почав погрожувати "третім майданом", а дехто закликав розігнати заодно й інші редути. Проте, що відразу кинулося у вічі: політики, досі активні прихильники блокади, відреагували на резонансну подію досить мляво. Приміром, Андрій Садовий, чия "Самопоміч" вихідними гучно ратувала за припинення "торгівлі на крові", був стурбований конспірологією про підозру у вчиненні кримінального злочину, яку йому начебто мають незабаром пред'явити. Юлія Тимошенко, що також підтримала блокадників, схоже, взяла паузу. Навряд чи у "Батьківщині" так довго узгоджують текст заяв.
Прогнозовано, що після узгодження опозиціонерами "генеральної партійної лінії" на адресу влади посиплються звинувачення у "зраді". А завтрашній день в парламенті взагалі може перетворитися на парад гучних закликів і погроз. Фото побитих учасників блокади, зачитування їхніх свідчень, прокльони в бік поліції й СБУ, вимоги викликати до Ради Авакова й Грицака, показовий збір підписів за їхню відставку, звернення до західних держав і так далі. З великою вірогідністю можна припустити, що медіа-план на випадок розгону блокади в її організаторів був заготовлений заздалегідь. Адже вони неодноразово заявляли, що їх от-от мають розігнати.
Важко не погодитися з тими експертами, які кажуть: реакція на зняття блокади в Кривому Торці (а, можливо, до ранку й ще десь) стане випробуванням для опозиціонерів. Вони намагатимуться продемонструвати спільну позицію, принаймні, публічно. Але просто скаламутити сесійну залу – замало. Потрібно буде "гойдати" вулицю. А ось це набагато складніше, оскільки ініціатори блокади так і не змогли отримати належну підтримку громадян. Остання їхня акція в столиці була провальною, навіть під Солом'янським судом, де минулого тижня судили Романа Насірова, зібралося більше люду. В мінус організаторам блокади грає й те, що потенційні соратники з правих партій нині зайняті Сбербанком. "Національний корпус" і "Свобода" підтримали блокаду, але не факт, що вони захочуть воювати за піар "Самопомочі" і "Батьківщини". А Березюка із Садовим на барикадах взагалі неможливо уявити...

Related

Події в Україні 1190391692042094129

Дописати коментар

Follow Us

Translate

Hot in week

Recent

Comments

Народ проти-політичне ток-шоу

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Google+ Followers

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Кількість переглядів

Яндекс.Метрика
item