Поляків готують до зближення з Росією - В'ятрович


Теперішня польська влада скептично ставиться до Євросоюзу й має амбіції світового гравця.
Про це в інтерв'ю сказав директор Інституту національної пам'яті України Володимир В'ятрович.
"Легко пояснити все істерикою. Але дедалі частіше з українського і навіть з польського боку звучать протилежні думки експертів. Мовляв, це послідовна політика формування негативного образу України, аби підготувати ґрунт у польському суспільстві до перезавантаження стосунків із Росією.
Хочуть показати Україну як нездатну для домовленостей. Зближення з Росією в'яжеться ще з однією тенденцією, яка є в Польщі. Прем'єр Ярослав Качинський дуже скептично ставиться до Євросоюзу. У подальшій перспективі мова може йти про вихід з ЄС. Бо для Польщі Качинського немає шансів у рамках Союзу. Там вона буде лише однією із держав. Польща Качинського – це глобальний гравець, з яким мають рахуватися на світовому рівні. Це держава, яка вирішує долю регіону", - сказав він.
Польща шукає союзника за межами ЄС, припускає В'ятрович.
"Сполучені Штати Америки не готові бути ним, бо зацікавленні у збереженні ЄС. Очевидно, що виникає спокуса нав'язати стосунки з Росією. Вона завжди спокушала Польщу глобальними замірами: давайте ділити світ на двох, давайте будемо тими, хто вирішує долю цього регіону. Думаю, що мова про глобальні плани, а не просто про істерику", - вважає історик.

Related

Політика 246475949862329682

Post a Comment

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Коменти

ДокаZ

Радіо

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Google+ Followers

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

Яндекс.Метрика
item