Путін буде відступати


Вся державна політика Росії – це піар. Як у Сирії, так і на Донбасі
Росія буде намагатися звести до мінімуму свою участь у сирійській війні. Але наскільки їй це вдасться – питання складне. Аджек Путіна ніколи не було розумної мети в Сирії: ані економічної, ані з точки зору безпеки. Якщо вони були, він би їх або досяг і пішов з Сирії, або ж відмовився від бажаного.
Росія влізла в Сирію з тієї причини, якою вона керується всюди. Вся державна політика Росії – це піар. Росія не має на меті створювати імперію, когось приєднувати або захоплювати. Останні 20 років таких цілей у Росії не було.
Це чистий піар – бажання звернути на себе увагу Заходу, показати себе перед США і продемонструвати власному населенню, «які ми великі» і так далі. З цієї точки зору піар-війна в Сирії, так само, як і піар-війна в Україні – процес нескінченний. Адже якщо вже почав піаритися, то треба піаритися. Як тільки припиняєш, піар закінчено.
Путіну плювати на економічні втрати: у порівнянні з рештою, витрати на війну в Сирії нікчемні й анекдотичні. Та й людські втрати Путіна абсолютно не хвилюють. Ну, загинуло 200 чоловік – в масштабах 150-мільйонної Росії це хіба багато?
Справа в іншому: населення та еліта втомилися від безглуздої війни із Заходом. Тому наступний термін Путіна почнеться зі спроб розрядити відносини із США і Європою. І тому треба відступати – іншого виходу немає. Потрібно йти із Сирії, України і так далі. Та от як це зробити, щоб при цьому остаточно не втратити обличчя і, як і раніше, зображати із себе «великого і крутого» – питання.
Активізації Росії в Сирії точно не буде, тому що там дуже багато впливових і грубих гравців, які мають там, на відміну від росіян, конкретні та реальні інтереси. Там є Туреччина та її сварка із курдами, Іран і його сварка з Ізраїлем і Саудівською Аравією і т.д. Всі ці країни кровно зацікавлені у цій війні – для них це питання не піару, а безпеки, території і т.д. І вважаю, заради піару Путін не захоче ще більше заглиблюватися в цю купу, де всі проти всіх.
У цьому контексті Росія може і погодитися на миротворців. Вона вже тисячу разів про це повідомляла. Але про умови ще доведеться поторгуватися. Наскільки мені відомо, Росія згодна на введення миротворців на всю територію Донбасу, але за умови, що Україна виконає свою частину мінських зобов'язань: проведе на тій території вибори, дасть автономію і т.д.
Але якщо Україна не захоче цього робити, то у Путіна є й інший варіант: перекинути це задоволення на американців. Нехай Америка і Європа уламують Київ. Можливо, у який-небудь Швейцарії буде якась конференція за участю різних країн, які, попиваючи каву, будуть міркувати про цю проблему.
Для Путіна немає проблеми збереження Донбасу – він йому не потрібен. І війна в Україні йому абсолютно не потрібна. Але наскільки я розумію, проблема є у Порошенка. Невдоволення людей зростає, і зараз це можна приховувати за розмовами про війну і ворогів. Мовляв, кожного дня гинуть люди, треба згуртуватися, зараз не до внутрішніх суперечок, головне – це ворог. Але як тільки останній зникає – тоді все, катастрофа.

Отримуйте Свіжі Новини в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/freshnewsua

Related

Події у світі 502904247713500717

Post a Comment

Follow Us

Translate

Hot in week

Recent

Comments

ДокаZ

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Google+ Followers

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Кількість переглядів

Яндекс.Метрика
item