Судова реформа: громадські контролери влаштували демарш


Громадська рада доброчесності при Вищій кваліфікаційній комісії суддів припинила свою роботу.
Відповідна заява з'явилася на сайті організації.
"Нещодавно розпочався процес оцінювання решти судів. Його результатом мало стати очищення від тих, хто заплямував суддівську честь та тягне довіру до правосуддя на дно.
Натомість, Вища кваліфікаційна комісія суддів зробила все можливе, щоб реального очищення не відбулося", - йдеться у повідомленні.
Співбесіди з суддями перетворили на конвеєр
Графік співбесід перетворили на конвеєр - понад 5 тис. суддів планують оцінити за кілька місяців, в результаті співбесіди тривають не більше 6 хв., вказують в організації.
Оцінювання легко зможуть пройти судді Майдану, бо комісія вирішила не брати до уваги їхні попередні рішення. А процедури оцінювання є непрозорими - невідомо, як голосують, які бали і за що виставляють кандидатам.
"Проігноровані і вимоги родин Героїв Небесної Сотні, які вимагали від ВККС очищення судів від суддів, які у часи Революції гідності стали репресивним інструментом у руках влади Януковича", - заявляють громадські контролери.
Громадська рада доброчесності - постійно діючий незалежний орган у системі судоустрою. Призначена для встановлення відповідності судді (кандидата на посаду судді) критеріям професійної етики.
Статус Ради визначений законом "Про судоустрій і статус суддів".
Складається з 20 членів, які обираються строком на 2 роки і працюють на волонтерських засадах.

Related

Політика 299067128242227641

Post a Comment

emo-but-icon

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Коменти

ДокаZ

Радіо

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

Яндекс.Метрика
item