Українка навчила заробляти племена з малайзійських джунглів


Українка Галина Кузьменко з Волинської області навчила шити та заробляти на цьому племена, які мешкають у джунглях малазійських штатів Сабах і Саравак. Вони вважаються автономними. При в'їзді ставлять окрему візу.
В Малайзії українка мешкає понад 5 років. Із життям місцевих племен познайомилася випадково, повідомляє "Халва".
"Це було на якійсь вечірці у друзів. Така панянка з вищого суспільства, виряджена в Шанель, підходить, знайомимося: "Що ти робиш?". Я показую, бо у мене тут хобі з'явилося по шиттю - стьобані ковдри і так далі. Вона каже: "О, а хочеш поїхати в джунглі, дикі-дикі джунглі? І навчити плем'я дусуни шити". Я кажу: "Давай". І думаю, все одно ж просто розмови - забуде. А вона не забула. Познайомила з дівчинкою, яка як раз займається цими людьми. Всі друзі з мене сміялися, бо в джунглях раніше були випадки канібалізму", - розповідає Галина Кузьменко.
Племена мешкають без води та електрики. Живуть у будинках з простого бамбука.
"Люди практично нічого не роблять. Люблять горілки з пальм нагнати і сидіти пити її. Також вирощують рис, ловлять рибу. Багато молодих не вчаться, бо не мають на це грошей. Їдуть в міста і стають жертвами сексуального насильства, несправедливих роботодавців. Їх легко обдурити. Вони, як діти. Пообіцяють, що ось зроби, попрацюй на мене півроку і я тобі заплачу. А вони вірять"
Щоб заробити, жителі племен збирають та здають каучук. На цьому мають близько $10 в місяць.
"Після моїх поїздок, вони роблять приголомшливо красиві речі. Ми продаємо їх за допомогою Фейсбуку. Одна річ коштує 200-300 доларів. Я повністю оплачую всі поїздки, тканини. Люди з інших племен, які почули про це, приходять. Не говорять: "Дай нам гроші". А просять: "Навчи нас". Але китаєць, якщо він заробить гроші, він вкладе їх в нову справу і буде далі заробляти. Малаєць заробить гроші і сяде під пальмою. Буде сидіти далі, бо навіщо щось робити, поки не витратив. Така різниця менталітетів".
Related

Суспільство 8157174879242741379

Дописати коментар

Follow Us

Translate

Hot in week

Recent

Comments

Народ проти-політичне ток-шоу

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Google+ Followers

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Кількість переглядів

Яндекс.Метрика
item