Донька українського режисера побореться за розкішну корону "Міс Українська Канада"

За тиждень, 15 липня в Канаді відбудеться грандіозний фінал конкурсу "Міс Українська Канада".
За розкішну корону побореться донька режисера Василя Медяного, вінничанка 22-річна Ірина Медяна, яка мешкає у Торонто.
Донька українського режисера побореться за розкішну корону "Міс Українська Канада"
Фото надане Іриною Медяною
"Усе почалось ще торік у жовтні, коли побачила дівчину у вишиванці та вінку в оголошенні у Facebook. Українська спадщина завжди була чимось загадковим і дуже цікавим. Місія - не лише показати красу наших традицій, але й познайомити самих дівчат з різними костюмами, вишивками, обрядами історичних регіонів України, - говорить Ірина Медяна. - На той час в Канаді прожила всього декілька місяців, але моїм захопленням стало те, що українська культура тут розвивається та просувається набагато більше аніж в самій Україні! Ніколи не чула таку чисту красиву українську мову. Рідко зустрічала стільки людей в вишиванках, які захоплюються історією і знають усі пісні напам'ять та організовують хори".
З більше ніж 100 конкурсанток з усієї Канади організаційний комітет обрав всього 15 фіналісток. На кастингу дивились таланти, цікавились знаннями про культурну спадщину.
"11 дівчат з Онтаріо - в тому числі і я. Ще 4 дівчини, які приїдуть перед конкурсом з інших провінцій. Дівчата мають корені з різних куточків України. Я гордо розказую про спадщину Поділля і з захопленням слухаю про Галичину, Полісся, Покуття, Буковину", - каже дівчина.
У фіналі конкурсу дівчата покажуть неймовірні костюми від українського бренду "Орнамент", які талановито поєднують модерн та історію вишивки. Вихід в вечірніх сукнях - від вінницького дизайнера Катерини Лукашик, яка готувала вбрання для дівчат з "Міс-Україна".
"Ми презентуємо її вечірні сукні під музичний супровід від Злати Огнєвіч, яка спеціально для конкурсу прилетить в Канаду", - додає Ірина.
Також представлять колекцію одягу від Роксолани Богуцької та від Najla Rahimi Haute Couture, які є відомими не тільки в Канаді, але у всьому світі.
"Наступний вихід - це презентація українських старовинних костюмів ХVIII-XIXст. Навіть будуть представлені декілька костюмів перших українських переселенців в Канаду, - говорить Ірина. - Кожна дівчина має свій регіон, який вона довго вивчала та писала есе про специфіку вишивки, орнаментів, візерунків, костюмів, традицій. Мій регіон-Черкащина. Дуже цікаво було дізнатися більше про наших сусідів. Костюми нам надала Устина Стефанчук, яка також допоможе підібрати потрібні аксесуари, взуття. Ми намагаємось створити повністю автентичний образ. Вінок з барвінку та троянд я створювала з дизайнером сама".
Автор: Фото надане Іриною Медяною
Конкурс "Міс Українська Канада"-2017
Конкурс "Міс Українська Канада"-2017
Крім того кожна дівчина підготувала соціальний проект, який направлений на освіту. Проекти можуть бути націлені на українців в Канаді або на саму Україну."Я взяла під своє крило новоприбулих українців в Канаду, яким потрібна допомога не лише в "акліматизації", але й з мовою, фінансовими питаннями, освітою, роботою, документами. Сама була на їх місці і знаю як важко, коли немає нікого, хто б допоміг словом чи порадою", - пояснює Ірина Медяна.
Ірина Медяна здобула дві вищі економічні освіти у Києві та в Торонто. Отримала дві академічних стипендії в Торонто та отримувала Президентську стипендію в Україні. Зараз працює в канадській інвестиційній компанії.
Мріє вивчити Шевченкового Кобзаря напам'ять. Працювала над 10+ соціальними проектами. Інша ціль - робота в МВФ або Світовому Банку аби створити симбіоз знань в фінансах разом з соціальною допомогою.
Конкурс "Міс Українська Канада" - найбільший молодіжний проект про сучасну Україну в Північній Америці. Він закріплений в історії українців Канади. Вперше його провели в 1955 році.
"Сьогодні конкурс "Міс Українська Канада" - це спроба відновити оригінальну українсько-канадську традицію та оновити її. Додати нову інтерпретацію, моду та формат.

Related

Події у світі 1462335235791025292

Post a Comment

emo-but-icon

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Коменти

ДокаZ

Радіо

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

Яндекс.Метрика
item