Україна має готуватися до повної відмови від продажу товарів у Росію - НАН

Reply
https://povnatorba.blogspot.com/2014/03/blog-post_1027.html
Інститут економіки та прогнозування НАН рекомендує керівництву країни бути готовим до повної відмови Росії від українського експорту, з огляду на відносини між країнами.
Половину української продукції РФ заблокує вже влітку, прогнозує завідувач відділом економічного зростання Лідія Шинкарук.
Згідно з дослідженням Інституту, першими потрапляють під заборону харчова промисловість і продукція АПК.
За словами Шинкарук, заміну росіяни знайдуть на внутрішньому ринку чи ввозитимуть з Білорусі. Ціна питання - більше $1 млрд.
Також можуть заблокувати близько 70% товарного експорту залізничних вагонів.
"Причиною цього може бути не лише торгова війна. Це інвестиційна продукція, яка залежить від зростання Валового внутрішнього продукту. А також від будівництва відповідного заводу на території Росії, який вже в середній перспективі може випускати свої вагони. І в нас не буде жодних шансів. Не зважаючи на те, що наш завод входить в об'єднання з росіянами", - зауважила Шинкарук.
З її слів, Росія блокуватиме також металопродукцію. Минулого року вже було заблоковано металів з наших корпорацій на 0,5 млрд грн. Цього року можуть заблокувати 30% товарного експорту.
Інститут пропонує три варіанти виходу із ситуації:
"Якщо наші товаровиробники самі адаптуватимуться на ринку, то ВВП чекають значні втрати. Оскільки підприємства так швидко не знайдуть інші ринки. Другий сценарій оптимістичніший - переорієнтації продукції на внутрішній ринок за державної підтримки. Третій варіант - заблокувати імпорт з Росії. Але, на жаль, ми імпортуємо продукцію проміжного споживання, яку потім використовуємо на виробництві. Якщо ми її не купимо - зупинимо наші підприємства. Із харчовою продукцією найлегше, бо вирощуємо все те, що й Росія. На більше, ніж півмільярда, ми можемо заблокувати російські транспортні засоби", - сказала Шинкарук.
Вона нагадала, що за 2013 рік в Росію експортовано українських товарів на 15 млрд, обсяг імпорту - 23 млрд.
Автор: Оксана ХУДОЯР