19:05. Генерал-полковник Державної прикордонної служби України Михайло Коваль, раніше викрадений невідомими в Ялті, вийшов на зв'язок і повідомив, що з ним все нормально.
Про це повідомили у прес-службі Держприкордонслужби України в середу 5 березня.
"У результаті вжитих заходів вдалося звільнити генерал-полковника Держприкордонслужби Михайла Коваля. Він вийшов вже на зв'язок і повідомив, що з ним все нормально і він продовжує свою роботу в Криму".
18:35. У МЗС України повідомили , що спеціального посланника генерального секретаря ООН Роберта Серрі, який приїхав з місією до Криму, захопили невідомі озброєні особи.
"Р.Серрі щойно повідомив, що його автомобіль в Сімферополі заблокували невідомі озброєні люди в уніформі і повідомили, що у них команда відвезти його в аеропорт. Він відмовився їхати і зараз його захопили і утримують невідомі фактично в заручниках", - повідомив директор департаменту інформаційної політики МЗС України Євген Перебийніс.
Роберт Серрі відомий як координатор близькосхідних переговорів. На прохання Генсека ООН раніше він кілька разів відвідував Україну – у січні та лютому.
Раніше на офіційному сайті ООН повідомлялося, що він уранці 5 березняприбув до Криму.
18:20. В Ялті невідомі викрали генерал-полковника Державної прикордонної служби України Михайла Коваля.
"Близько 40 невідомих викрали його біля Ялтинського дивізіону катерів морської охорони Держприкордонслужби України", - повідомили в середу 5 березня в прес-службі прикордонного відомства.
Цю інформацію також підтвердив помічник голови ДержприкордонслужбиСергій Астахов. Так, за його словами "є певні підстави говорити, що його захопили невідомі".
"Ми намагаємося залучити правоохоронні органи і застосовуємо всі заходи, щоб знайти його", - повідомив він.
Раніше Євромайдан SOS повідомив: " За словами очевидця, російські байкери зупинили авто Коваля М.В., порізали шини і забрали прикордонника".
17:10. 35 військових спостерігачів з 18 країн-членів ОБСЄ вирушили в Україну на прохання української влади, йдеться в опублікованому в середу заяві ОБСЄ.
Очікується, що ця місія ОБСЄ триватиме з 5 по 12 березня і розпочнеться з відвідування спостерігачами Одеси.
Довідка. Кримський конфлікт
Вночі 27 лютого будівлю Верховної Ради Криму в захопили невідомі озброєні люди. Незважаючи на це, в ній відбулася позачергова сесія парламенту, причому озброєні люди відбирали у всіх депутатів засоби зв'язку.
На засіданні парламент Криму прийняв постанову про проведення республіканського референдуму з питань удосконалення статусу і повноважень Автономної Республіки Крим, на підтримку якого проголосували 61 з 64 депутатів, і рішення про недовіру Раді міністрів Криму і припинення її повноважень, за що проголосували 55 з 64 кримських парламентарів. Всього до складу Верховної Ради Криму входить 100 депутатів. Про такі рішення повідомляла журналістам у телефонному режимі з приймальні голови Верховної Ради Криму начальник інформаційно-аналітичного управління секретаріату Верховної ради КримуОльга Сульнікова.
Нікого з працівників секретаріату кримського парламенту в приміщенні не було. Також неможливо перевірити, чи були присутні фізично всі депутати в залі засідань парламенту при голосуванні, або ж використовувалися їхні електронні картки для голосування без їхньої участі.
У той же день парламент Криму відсторонив від посади прем'єра Анатолія Могильова і обрав новим головою Ради міністрів АРК депутата Верховної Ради Криму, лідера партії "Русское единство" Сергія Аксьонова.
1 березня Аксьонов звернувся до президента Росії Володимира Путіна з проханням про "наданні сприяння в забезпеченні миру і спокою на території Автономної Республіки Крим".
Путін попрохав Раду Федерації дозволити використовувати збройні сили РФ на території України (зокрема, в Криму).
Пізніше комітет Ради Федерації з оборони та безпеки, а також комітет з міжнародних справ рекомендували Раді Федерації дозволитивикористовувати Збройні сили РФ на території України до нормалізації обстановки.
В.о. президента України Олександр Турчинов заявив, що Збройні сили України приведено в повну бойову готовність, а МЗС України передалозвернення до НАТО з проханням розглянути використання усіх можливостей для захисту територіальної цілісності України.
2 березня парламент України на закритому засіданні проголосував за підтримку постанови "Про підтримку Збройних Сил України, інших військових формувань України". У тексті проекту, опублікованому на сайті Верховної Ради, зазначається, що "в умовах небезпеки територіальної цілісності України, загрози її державному суверенітету, провокування силового сценарію й дестабілізації ситуації в країні, порушення її миру й спокою, Верховна Рада України від імені народу України декларує повну солідарність і всебічну підтримку Збройним Силам України, які готові стати на захист нашої Вітчизни, всьому особовому складу - від міністра до рядового".
3 березня четвертий президент Віктор Янукович, який ховається від переслідування українських правоохоронців у Росії, попросив Путіна застосувати свої війська для "відновлення законності" в Україні.
4 березня Путін заявив, що напруженій ситуації на території Криму вдалося запобігти, але Росія використає всі наявні засоби, якщо "бєспрєдєл", який відбувався у Києві та Західній Україні, пошириться на Схід та Південь України.