80-90% українського бізнесу – учасники злочинного угрупування

Податкова, а також СБУ, прокуратура, КРУ та МВС заганяли бізнес під ці схеми.

Близько 60 тисяч осіб – власники та керівники бізнесу, чиновники та працівники правоохоронних органів – стали учасниками наймасштабнішого злочинного угрупування в історії України. Теоретично, усім їм потрібно пред’явити звинувачення. Але таким чином Україна ризикує втратити більшість економічно активних підприємств. Альтернатива одна – амністія для бізнесу та покарання для чиновників.

Людям, далеким від реалій української економіки, мабуть, потрібно пояснити одну важливу річ: при чинних податкових навантаженнях український бізнес вижити не може. Тому й користується різноманітними схемами мінімізації податків. Свого часу податкова вирішила цей процес очолити і створила так звану "Програму" або "площадки" на сленгу податківців. Для бізнесу це було вигідно, тому "програмні" схеми дозволяли оптимізувати і податок на прибуток, і ПДВ, і тримати в тіні зарплату. Фактично, це була легалізована схема ухилення від сплати податків. Вартість таких послуг для бізнесу коштувала 10-11%. "Програма" була порятунком для бізнесу, адже дозволяла в системі тотального порушення законодавства не наражатися на небезпеку кримінального переслідування, працювати з "легальними" "обнальними" структурами і отримувати хоч якісь доходи.
Базова вартість програми – 10,3%. Все, що зверху – комісійні посередників, або бонуси місцевих керівників ДПА, прокуратури, УВС, СБУ.
Із зібраних 10,3%, оператор "Площадки" мав розподіляти ці кошти наступним чином: 0,5-0,8 – заробіток власника "Площадки", по 0,1% – силовикам(УВС, Прокуратура, СБУ), 0,05% – Фінмоніторингу0,05% – НБУ0,5% – ДПА. По 0,05% – відповідним керівникам на місцях, якщо не можна було домовитись централізовано з столиці. Решта суми мала йти в бюджет – це близько 7,9-8,2%. Щоправда, останнім часом в бюджет за рішенням керівництва ДПА віддавали лише 2%, решту суми тримались на рахунках транзитних підприємств для коригувань надходжень в бюджет (при потребі для швидкого виконання плану) або просто йшли в “Сімю”.
Майже 80% бізнесу користувались послугами "Програми". Більше того,податкова, а також СБУ, прокуратура, КРУ та МВС буквально заганяли бізнес під ці схеми.

Фото: ЕРА
"Площадок" в різний час існувало від 4 до 13. В кожній дотичній структурі – ДПА, МВС (УБОЗ і УДЗБЕЗ), СБУ, Генеральній прокуратурі, Фінмоніторингу, Нацбанку – були визначені куратори "Програми". Всі керівники цих структур та куратори отримували свою комісію від усіх операцій. У випадку виникнення якихось проблем у підприємців через "Програму", вони могли в телефонному режимі зняти всі питання.
Іноді, щоправда, траплялися конкурентні розбірки: наприклад СБУ, отримуючи щомісячні платежі від своєї "Площадки", робила напад на "Площадки", які контролювало МВС. Подавалося це як боротьба відмиванням коштів, хоч насправді це було банальною боротьбою за контроль над фінансовими потоками. У підсумку, жодна "програмна" карна справа не була доведена до логічного завершення.
Певним винятком із системи була алчевська "Програма", яку створив і контролював Юрій Єнакієвський, який порушив правила перед ДПА України, зменшивши ціну і таким чином поламавши ринок. Однак з кожного "алчевського" обласного представника взяли вступні внески в розмірі 4-10 млн. грн і дозволили працювати далі.
Загалом, оборот цього "обнального" ринку щомісяця – від 30 до 50 млрд. грн. 70% ринку було під контролем "Сім’ї" Віктора Януковича, що дозволяло їй отримувати від 300 млн. грн. до 1,5 млрд щомісяця.

Юрій Іванющенко. Фото: blog.i.ua
Після утечі Януковича та його оточення до Москви, нова влада взялася наповнювати порожній бюджет за рахунок зборів з підприємців, які працювали з "площадками". Всім підприємцям надходять листи що їхня робота з "Програмою" була незаконною, податковий кредит який вони отримали від "площадок" є недійсним, а операції "нікчемні". І пропонується оплатити добровільно за ті періоди повну вартість ПДВ, тобто сплатити ще раз 16,67% від обороту. Разом виходить 11% +16,67% = 27,67%! У випадку відмови оплатити ці суми підприємцям скасовуються суми податкового кредиту і виникають зобовязання перед бюджетом та штрафні сакції.
Але чомусь уваги беруться не всі "площадки", а тільки деякі. І в одних вимагають заплатити тільки за січень-лютий 2014 року, інших – ще й за листопад-грудень 2013 року. Чому така вибірковість? Чому не 3 роки? Чому не по всіх "площадках"?
Чи не тому, що дехто з тримачів "площадок" вже приніс вступну долю новій владі?
Якщо нова влада прагне встановити справедливість, то починати потрібно було не з бізнесменів, а з організаторів "Програми". Перелік всіх її власників та кураторів як на центральному рівні, та і в регіонах, відомий.

Арсеній Яценюк, Арсен Аваков. Фото: kmu.gov.ua
Найвищий рівень – це куратори від влади, зокрема в ДПА України. Для людей в темі не є секретом, що на колегіях ДПА України регулярно обговорювали питання "Програми", всі керівники як державного так і регіонального рівня брали участь обласних значень знали і реалізовували цей другий податковий кодекс. Виставлялись плани по збору коштів по "площадках", керівники відділів готували на колегії аналітику, робились плани поступового підняття ціни "обналу" до 14%. Всі голови обласних ДПА та їх заступники, які дозволяли в своїх областях робити підприємства – "площадки" теж отримували свою долю. Це основні учасники та організатори злочинного угруповування. Це 400-500 осіб.
Другий рівень – самі підприємці-організатори  "площадок" – це друга частина організаторів злочинного угруповування. Це ще 500-600 осіб.
Третій рівень – близько 20-30 тисяч працівників правоохоронних та контролюючих органів, так чи інакше задіяних у "Програмі".
Саме вони, а не підприємці, мають стати нести відповідальність. Але хто буде висувати обвинувачення усім їм – прокурор, який вчора брав за це свою долю чи залучав нових клієнтів до роботи з "площадками"?
З іншого боку, нагадаю,  співучасниками "Програми" стали за 3 роки 80-90% бізнесу. Відповідно всі керівники та власники бізнесу формально є співучасниками злочину. Це близько 30-40 тисяч осіб.
Окрім того, як свідків можна залучити ще кілька мільйонів працівників, які отримували зарплату в "конвертах". А можливо і не лише як свідків – адже вони теж отримували вигоду: зарплата у "конвертах" традиційно вища за білу на 30%. 

Related

В Україні відкривається японський завод

Японська компанія Fujikura, виробник кабельної продукції для автомобілів, в грудні 2017 року відкриє завод у Вінницькій області. Переговори про запуск виробництва тривали більше року, повідомляє...

Шпигун, вийди геть: названі головні лобісти "Кернел" в парламенті

У вересні поточного року представники міжнародної організації Transparency International представили дослідження. Згідно з ним 9% народних депутатів України мають конфлікт інтересів, поєднуючи пол...

Дві компанії з Молдови поставляють в окупований Крим деталі для виноробства - ЗМІ

Молдавські винороби спростовують співпрацю з окупованим Кримом Дві молдавські компанії поставляють в окупований Крим складові для виноробства, розповів в коментарі Громадське журналіс...

Post a Comment

emo-but-icon
:noprob:
:smile:
:shy:
:trope:
:sneered:
:happy:
:escort:
:rapt:
:love:
:heart:
:angry:
:hate:
:sad:
:sigh:
:disappointed:
:cry:
:fear:
:surprise:
:unbelieve:
:shit:
:like:
:dislike:
:clap:
:cuff:
:fist:
:ok:
:file:
:link:
:place:
:contact:

Пошук у цьому блозі

ЧитаютьСвіже

Читають

Свіже

Удар по Куп’янську: число постраждалих зросло

Росіяни вдарили авіабомбою по п'ятиповерхівціРосіяни скинули керовану авіабомбу на житлову п'ятиповерхівку у центрі міста. З'явилися фото наслідків удару.Внаслідок російського удару керованою авіабомб...

У Мурманську невідомий з даху обстрілює автівки і будинки

Силовики у Мурманську понад півтори години намагаються затримати стрільцяСиловики на можуть потрапити на дах будинку. Стрілець веде вогонь вже понад півтори години.У російському Мурманську невідомий в...

Дрон РФ помітили над науковим центром в Італії

Російські дрони зафіксували над важливим об'єктом в ЄвропіРосійський безпілотник кілька разів пролітав над Об'єднаним дослідницьким центром Єврокомісії в Іспрі. Італійська прокуратура розпочала попере...

Росія провела 76 танкерів через води країн НАТО за підробленими страховками

 Танкери тіньового флоту Росії використовували фальшиві страхові сертифікатиЩонайменше 76 танкерів із тіньового флоту Росії отримали можливість вільно проходити через води країн НАТО у Балтійсько...

Генштаб оцінив ситуацію на фронті

На фронті відбулося 147 боївРосійські війська лише на Покровському напрямку намагалися прорвати оборону ЗСУ 61 раз з початку доби.Українські захисники продовжують рішуче давати відсіч спробам противни...

Add to Any

Свіже

ЄДИНІ НОВИНИ

Варто подивитись

Facebook

Нас відвідали

20,785,358

Лічильники

item