Політична ініціатива з відродження СРСР викликає глузування в усіх, окрім росіян

Група депутатів із путінської "Єдиної Росії", ЛДПР Жириновського та компартії взялися за реставрацію Радянського союзу. Почали традиційно із пошуку винних у тому, що в 1991 р. ця країна припинила існувати, йдеться в сюжеті спецвипуску ТСН. Від генпрокурора Російської Федерації вимагають не багато ні мало – визнати розпад СРСР незаконним.
На думку депутатів, це дасть "правильну історико-політичну картину, яка дозволить зробити достовірні висновки", а також "поштовх національно-визвольному руху на території країн колишнього СРСР". Ця сама група реставраторів просить Генпрокуратуру перевірити, чи не був американським шпигуном колишній президент СРСР Михайло Горбачов і чи не зумисне він розвалював Союз.
Сам 83-річний Горбачов нині живе в Німеччині. Телефоном пояснив, що свого внеску в розпад СРСР не бачить. "Я думаю, що треба буде стару Думу зібрати, хто живий, і показати кадри, де вони голосують і "Ура!" кричать за Біловезькі угоди. Я думаю, для серйозної розмови тут теми немає", - зазначив екс-лідер Союзу. "Люди, мабуть, вирішили всі проблеми в Росії. Уже нема їх – займемося дурницями, вигадаємо щось. Головне, щоб писали про нас, щоб усі говорили", - прокоментував він ініціативу депутатів Держдуми.
Сам Горбачов тужить за втраченою країною. Однак покарати за смерть СРСР радить інших. "І тих, хто приймав рішення, і тих, хто підтверджував голосуванням. Я тут до чого? Я на той момент уже залишив посаду", - наголосив останній керівник Радянського союзу. Перший президент України юридичний бік ліквідації Радянського союзу вважає бездоганним: право народів на самовизначення було записано в союзних конституціях. Окрім того, Біловезькі угоди ратифікували парламенти країн-учасниць. "Якщо депутати Держдуми хочуть переглянути це питання, то вони можуть переглянути тільки в Росії, не в Україні, ні в інших державах.
Ясно, що воно замовне і випливає з промови їх вождя Путіна, який сказав, що Україна не дуже законно вийшла з СРСР. Так тоді і Росія не дуже законно? І тоді Путін не дуже законний президент не дуже законної держави?", - підсміюється один із підписантів Біловезький угод Леонід Кравчук. Ідея відродити великий і могутній переслідує Володимира Путіна вже давно. Розвал СРСР він називає не інакше як трагедією.
Три роки тому Держдума ухвалила закон "Про співвітчизників" – усі, хто мав радянський паспорт, можуть отримати російський за спрощеною процедурою. Нестримне бажання захищати російськомовних громадян від невідомих загроз Путін втілив у Криму, а тепер мріє про східні регіони України.
Кореспондент ТСН Ольга Кошеленко
tsn.ua