Кожного дня по кілька годин під стінами МПД "Великолюбінський спиртзавод", що в селищі Великий Любінь, Городоцького району на Львівщині, виходять сотні людей. Вони протестують проти рейдерської атаки на їхнє підприємство, за схемами яких вже звільнили керівника заводу.
"Вимагаємо поваги нашої гідності", "Ні рейдерському захопленню", "Протестуємо проти незаконного звільнення керівника Михайляка", "Не дамо новій банді знищити завод", скандують працівники підприємства, разом із місцевими мешканцями. Останні також не в захваті від того як намагаються вплинути на завод, що розташований у їхньому селищі.
- Мій чоловік на цьому заводі вже 10 років працює. Я домогосподарка. З тої його зарплати і живемо. Останнім часом, він на своїй роботі просто виживати став. Зарплати має трохи більше 3 тисяч. Каже, обладнання на роботі старе, псується, а грошей на то ніхто не виділяє. Не дають їм і на одяг. Спецівка в нього, чоботи вже як тряпки стали. А нема за що нові купити. Боюся, що потроху завод взагалі-то ті олігархи в свої руки переберуть. Звільнять працівників, своїх прикличуть. То на що жити будемо? В нас троє дітей, - каже Ірина, дружина працівника спиртзаводу. Прізвища не називає.
"Великолюблінський спирт завод" підпорядковується державному підприємству "Укрспирт".
Всі доходи, які має завод, автоматично переходять до цієї установи. Вже вона розпоряджається витратами. В березні після зміни влади в країні, на спиртзаводі почалися проблеми.
- Почали нам розказувати, на кого ми маємо тепер працювати. Наче за "Укрспиртом" стоїть якийсь впливовий народний депутат і диктує свої умови. Говорять, як маємо розпоряджатися своєю сировиною. От у нас було 500 тонн зерна, сказали нам віддати його на завод в Уютичі. Бо вони там призначили свого нового директора і треба було пускати виробництво, але не було зерна. Я категорично від цього відмовився. Адже ми цю сировину також якось діставали. Мали зі мною розмову. Та я попередив, наше підприємство працює тільки в правовому полі. А вони хотіли, аби ми робили так як окремі заводи, працювали по формі №2 — до обіду на державу, після обіду на кишеню олігарху. Коли відмовився почалися катавасії. Спочатку приїхали якісь перевіряючі. Зірвали пломбу з виробничого обладнання. А наступного дня, інша бригада з "Укрспирту", прийшла перевіряти, чи ті пломби є. Так звані ревізори, зробили справжню провокацію. А ще через день прийшов наказ про моє звільнення, як керівника заводу. В нас наразі немає заборгованості з заробітних плат. Але зовсім нема ніяких грошей, щоб підтримувати виробництво. Треба хоч би 150 тисяч аби сяк-так дихати, щоб хоч трохи відновити обладнання. Бо як воно стане — буде біда, ми приречені на закриття, - говорить директор Великолюблінського спиртзаводу Володимир Михайляк.
Наразі підприємство працює без перебоїв. На страйки виходять тільки ті працівники, які не залучені до роботи. Керівник заводу перебуває на лікарняному.
Міліцією відкрите також кримінальне провадження проти незаконного зірвання пломб з виробничого обладнання.
На Великолюбінському державному спиртзаводі працює 126 людей. Підприємство за добу випускає 2000 декалітрів спирту високої якості. Експортує продукцію у Кримську горілчану компанію.
Автор: Вікторія ЦИМБАЛІСТА