Тимошенко заявила про початок процедури референдуму щодо вступу до НАТО. ВІДЕО

За її словами, цей референдум має відбутися одночасно з достроковими парламентськими виборами 26 жовтня цього року.
«У нас немає ніяких сумнівів, що саме вступ України до НАТО якомога швидше і буде одним з факторів припинення війни, встановлення миру, повернення до нормального життя», - зазначила лідер «Батьківщини».
«Саме тому я хочу зараз вам повідомити, що партія «Батьківщина» прийняла рішення з сьогоднішнього дня розпочати проведення всіх процедур, які необхідні, щоб провести референдум щодо вступу в НАТО безпосередньо в день проведення дострокових виборів. Саме сьогодні ми передаємо спеціальну заявку до Центральної виборчої комісії, де повідомляємо, що 5 вересня о 12 годині дня ми будемо проводити ініціативні збори громадян України щодо проведення референдуму по вступу в НАТО. Після того ми починаємо згідно закону України про всеукраїнський референдум збирати 3 млн підписів. Саме стільки потрібно, щоб мати можливість поставити це питання на референдум», - повідомила Юлія Тимошенко.
Вона звернулася до Президента України, Прем’єр-міністра, Голови Верховної Ради, депутатів та всіх українських громадян з проханням підтримати ідею якнайшвидшого проведення референдуму.
«Я вірю, що це зробить Україну сильною, я вірю, що це раз і назавжди закриє можливість для будь-яких військових агресивних дій з боку Російської Федерації по відношенню до України. І я переконана, якщо б ми цей крок по вступу України до НАТО зробили ще на самому початку отримання Україною незалежності 23 роки тому – сьогодні Україна жила би в мирі, в спокої, з сильною економікою, з сильною соціальною системою», - підкреслила Юлія Тимошенко.
Вона також нагадала, що напередодні запропонувала країні та Президенту план першочергових дій для припинення війни, який складався з трьох пунктів. Йдеться про негайне введення воєнного стану для належного керування країною, яка бере участь у військових діях; створення ставки головнокомандувача для концентрації системи управління армією та обороною; а також скликання надзвичайного засідання Верховної Ради, яка б затвердила воєнний стан та звернулася до урядів та народів світу щодо надання військово-технічної допомоги.