Американець укранського походження отримав $30 тис. за фото з Майдану

Серед робіт представників із понад 42 країн журі обрало знімок, на якому увіковічено момент із життя людей під час подій Євромайдану 2013-2014 року, американського фотографа українського походження Джозефа Сивенького, повідомляє “Укрінформ“.
Про це йдеться на офіційному сайті W. Eugene Smith Grant, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Я переживав це (насильство – ред.) і фотографував те, що відбувалося у місті, яке вважаю домом. Це було більше схоже на зображення моєї спільноти, це в будь-якому випадку не була для мене історія іноземців. Вийшовши на площу ризикувати життям за демократію, ми були сусідами, друзями і членами сім’ї», – розповідає Сивенький у післямові до фотографії, що розміщена на сайті.
На фото – студенти Сергій (19 років) та Вікторія (20 років), молода пара із Дніпропетровська, обнялися на Майдані Незалежності. Згодом Сергій пішов на вул. Грушевського, де розпочалися вуличні бої.
Грант, якого удостоєний американо-український фотожурналіст становить 30 тисяч доларів.
Джозеф Сивенький вже 15 років займається документальною фотографією в Україні, часто зосереджуючись на висвітленні проблем людей з ВІЛ.
Довідково: грант названий на честь легендарного документального фотографа Юджина Сміта (W. Eugene Smith). Він був запроваджений у 1979 році, з метою допомоги фотографам, котрі працюють над персональними документальними проектами усупереч особистій економічній вигоді. На сьогодні премія є однією із найпрестижніших і довготривалих нагород у сфері фотожурналістики.