Росія хоче напряму говорити з США про Донбас - експерт

https://povnatorba.blogspot.com/2015/05/blog-post_39.html
Засідання Контактної групи зможе лише тимчасово вплинути на кількість обстрілів з боку бойовиків на Донбасі.
Про це у коментарі Gazeta.ua сказав полковник у відставці Володимир Ларцев.
На думку експерта, на майбутніх засіданнях робочих підгруп Контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі, потрібно говорити про виведення російських військ з окупованих ЛНР і ДНР територій. В іншому випадку, за словами Ларцева, "США почнуть посилювати підтримку не тільки відправкою навчальних десантників на Яворівський полігон, але і поставками озброєнь".
"Якщо США погодяться на те, щоб Обама не пішов на вимоги Конгресу і Сенату про постачання летального озброєння в Україну і послабив санкції, то кількість обстрілів з боку бойовиків зменшиться. Але це буде тимчасово. І в кінцевому рахунку я не вірю, що ця робоча група якимось чином зможе вплинути на покращення ситуації на Донбасі ", - додав Ларцев.
Разом з тим, експерт вважає, що США потрібно приєднатися до "нормандської четвірки". "І вести переговори на більш силових позиціях відносно Росії", - зазначив Ларцев.
"Затягуванням конфлікту на Донбасі Росія хотіла, щоб США визнали її рівним гравцем. І відповідно, безпосередньо вирішували з нею питання по Донбасу, бо в рамках "нормандської четвірки" воно не вирішується. Фактично, Росія ніяких дій з виконання Мінських домовленостей-2 не проводить", - сказав експерт.
За його словами, заява помічника держсекретаря США Вікторії Нуланд про готовність США приєднається до "нормандського формату" і попередні заяви з цього приводу президента Білорусії Олександра Лукашенка свідчать про те, що Росія "піднімає планку своєї участі у вирішенні цього конфлікту з міжнародної точки зору".
Нагадаємо, що раніше міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров і державний секретар США Джон Керрі в ході телефонної розмови обговорили створення робочих підгруп Контактної групи і висловили підтримку якнайшвидшому початку практичної роботи чотирьох робочих підгруп з метою неухильного виконання сторонами всіх положень Мінських домовленостей.
Автор: Назар ВАЛЬЧУК