Путін загнав Росію в пастку золотих резервів - Die Welt

Німецькі ЗМІ зацікавилися золотовалютними резервами Росії.
Німецькі ЗМІ зацікавилися темою російських золотовалютних резервів.
Автори статті, співробітники економічного відділу Die Welt Нандо Зоммерфельд і Хольгер Цшепіц, починають її словами: "За ідеологію доводиться платити. У цьому переконується зараз Володимир Путін. Ось уже кілька років він переслідує мету знизити залежність від Заходу. У його картину світу ніяк не вписувалося те, що російські державні резерви вкладені в основному в долар. Тому він зайнявся пошуком альтернативи ".
Другу за значенням глобальну валюту, євро, Москва "найпізніше після початку кримської кризи" перестала розглядати як об'єкт для вкладень, продовжують автори.Китайський юань "донині не є вільно конвертованим", а тому в якості резервної валюти теж не підходить. "Так що у Путіна залишалася тільки одна опція - золото", - наголошується в статті.
Проблема, однак, у тому, що "золото вийшло з моди серед інвесторів", а тому "на очах у Путіна російські багатства через турбулентність на сировинних біржах все більше тануть". Так, тройська унція коштує зараз менше 1100 доларів. Це - найнижчий рівень з березня 2010 року. Тільки з початку 2014 золото подешевшало приблизно на одну п'яту.
В результаті Росія, йдеться в статті, понесла "жорстокі втрати". Ринкова вартість золотих запасів РФ складає на сьогоднішній день 45 мільярдів доларів - рівно стільки ж вони коштували і восени 2011 року. Таким чином, покупка додаткових 439 тонн не додала державі жодного цента, стверджують автори статті. По суті справи, підрахували вони, "глава Кремля розбазарив понад 15 мільярдів доларів" або приблизно 5 відсотків національних резервів.
Газета Die Welt приходить до висновку, що початковий план Путіна відмовитися від найважливіших західних валют зазнав краху, але дороги назад у Кремля вже немає: "Він, по суті, опинився в пастці золотих запасів. Багато мільярдів закуті тепер в благородному металі, і їх не можна вже просто так мобілізувати для короткострокового надання допомоги ". Адже варто тільки Росії почати продавати золото зі своїх резервів, як падіння його ціни прискориться, приносячи країні подальші збитки.
Тому Путіну залишається тільки продовжувати свою антизахідну лінію і сподіватися, що "жителі Росії не помітять, що ідеологія їх популярного президента варто їм все більше грошей", пишуть на закінчення журналісти німецької газети.
Нагадаємо, Росія в 2014 році добула 272 тонни золота, говориться в огляді Thomson Reuters GFMS. Це робить Росію другим виробником золота в світі: в 2014 році Росія обігнала за цим показником Австралію (269,7 тонни) і поступилася лише Китаю (465,7 тонни).