Експорт аграрної продукції до Китаю зріс у 7 разів, а в Росію обвалився
https://povnatorba.blogspot.com/2015/08/7_34.html
Експорт української аграрної продукції до Китаю зріс усемеро, в Росію зменшився до 2% у загальному експорті сільськогосподарської продукції.
Про це повідомив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк під час спілкування з журналістами за підсумками наради з українськими зернотрейдерами в Переяслав-Хмельницькому.
"Ми суттєво змінили ситуацію по зовнішніх ринках. Ми зменшили залежність України від ринків Росії і СНД. Всього-на-всього 2% залишилося в загальному експорті сільськогосподарської продукції – це ринок Росії. Все інше – це інші, треті ринки", - зазначив він.
В якості прикладу він навів статистику збільшення експорту до Китайської Народної Республіки - в 7 разів: "Ми освоюємо інші ринки, ми йдемо по ринках третіх країн. І також сподіваємося, що наша Угода про зону вільної торгівлі з Європейським Союзом дасть додатковий поштовх для українського аграрного сектору".
Відповідаючи на запитання щодо подальшого зменшення долі експорту на російський ринок, Яценюк зазначив: "Протягом останніх десяти років (РФ – ред.) вони робили і роблять все для того, щоби закривати український експорт на свої ринки. Вони думали про те, що ми не знайдемо інші ринки. Ми знайшли. І системне порушення Російською Федерацією угоди про зону вільної торгівлі фактично змусило український аграрний сектор ставати більш конкурентним, більш ефективним, йти на нові ринки і отримувати ці нові ринки".
"Росія перестала взагалі бути визначальною для українського аграрного сектору", - наголосив він.
Стосовно зв'язку цін на нафту, яка дешевшає, та української аграрної продукції, Яценюк підкреслив, що позитив у тому, що нафта падає набагато швидше, ніж падає, наприклад, аграрна продукція на Чиказькій біржі: "Тобто, зараз цінова динаміка наступна. Український аграрний сектор залишається прибутковим. І жодних негативних тенденцій до кінця поточного року я не бачу. Плюс позитив у чому? Впала нафта. Якщо впала нафта, впала ціна на добрива, впала ціна на пальне, яке складає дуже значний обсяг в собівартості аграрної продукції. Тому нехай падінням цін на нафту переймається сусідня держава. А у нас в аграрному секторі порядок".