Москва і Пекін домовилися про третій газопровід до Китаю

Окрім нових газових угод щодо трубопроводу Росія і Китай уклали ще низку договорів.
"Сьогодні був підписаний меморандум про постачання газу з РФ, з районів Далекого Сходу в Китай, меморандум підписаний Газпромом і нашими китайськими партнерами. Відповідно до нього передбачається третій маршрут постачання газу в Китай нарівні зі східним і західним маршрутами", - сказав глава Газпрому.
За словами Міллера, планується провести комерційні та технічні дослідження можливості поставок з району Далекого Сходу, і на підставі цих досліджень будуть визначатися обсяги поставок, терміни і точка перетину на російсько-китайському кордоні.
"Даний проект стане третім проектом в рамках програми стратегічного співробітництва між Газпромом і CNPC на найближчі п'ять років", - сказав Міллер.
На території Росії буде побудований газопровід невеликої довжини, пояснив він, оскільки компанією вже побудований магістральний газопровід Сахалін-Хабаровськ-Владивосток.
Крім того, низка інших російських компаній підписали кілька угод з китайськими партнерами. Новатек, найбільший у РФ приватний виробник газу і власник контрольного пакета в проекті Ямал СПГ, повідомив про укладення рамкової угоди про продаж 9,9% цього заводу китайському Фонду Шовковий шлях, повідомляє Reuters.
Ямал СПГ сподівається залучити від китайських банків і експортних агентств щонайменше $10 млрд, причому завершення угоди планувалося до середини 2015 року.
Роснефть уклала угоду про основні умови купівлі 30% акцій ChemChina Petrochemical Co. Раніше, під час Петербурзького економічного форуму, у червні 2015 року Роснефть і ChemChina підписали меморандум про взаєморозуміння щодо планованого придбання Роснефтью 30-процентної частки в дочірньому підприємстві ChemChina.
Глава Роснефти Ігор Сечин сказав, що ChemChina братиме участь в розвитку проекту Східного нафтохімічного комплексу (ВНХК) на Далекому Сході в районі Владивостока. У свою чергу Роснефть отримає активи нафтохімічних комплексів на території КНР.
Нагадаємо, за даними The Financial Times, контракт Газпрому на постачання газу в Китай, укладений на 30-річний термін, ґрунтувався на оптимістичному прогнозі розвитку нафтогазового ринку і не припускав страхування ризиків на випадок, якщо ціни протягом тривалого часу будуть перебувати на низькому рівні.