Експерти назвали 12 ефективних способів уникнути хвороб взимку.
Щоб бути здоровим і щасливим, заведіть домашніх тварин, частіше займайтеся сексом і пийте теплий трав'яний чай, стверджують фахівці. Ці й інші способи не захворіти в зимовий час року опублікував
Mirror.
Активний спосіб життя, збалансоване харчування і міцний сон допомагають не захворіти. Але існують і більш незвичайні способи залишатися здоровим в сезон застуд.
Не давайте нікому свої ручки і олівці
Канцелярські приналежності, ручки, олівці, скріпки, накопичують на собі бактерії людини, який ними користувався. Те ж саме стосується чайної ложки, яка може передаватися на роботі по колу. Медики радять не давати співробітникам або друзям предмети особистого користування. Якщо робочим телефоном скористався застуджений співробітник, перед тим, як набрати номер, протріть слухавку.
Захистіть горло
Вчені винайшли ефективний уніккальний спрей для горла під назвою ColdZyme. Особливість спрею в тому, що при розпиленні він утворює в горлі захисну плівку, яка перешкоджає проникненню патогенних вірусів в організм.
Вітамін D важливіше, ніж вітамін C
Існує думка, що при лихоманці та застудних захворюваннях людському організму потрібна потужна доза вітаміну С. Однак консультант компанії Pharma Nord Девід Мантли стверджує, що не менш важливим для організму є вітамін D.
Дослідження, проведені в Японії і Фінляндії показали, що люди з оптимальним рівнем вітаміну D стикаються із захворюваннями дихальних шляхів набагато рідше. Вітамін D сприяє кращьому виробленню противірусних та антибактеріальних білків.
Щоб уникнути дефіциту вітаміну D, більше перебувайте на сонці і їжте продукти, в яких він міститься.
Влаштуйте вечірку
Залишатися наодинці з самим собою здається розумним рішенням, адже так можна убезпечити себе і нічим не заразитися від інших. Але вчені з американського університету Карнегі-Меллон встановили, що люди, які регулярно зустрічаються з родичами, друзями, колегами і сусідами, мають більш високий імунітет.
Замість апельсинового соку випийте чашку чаю
Апельсиновий і інші фруктові соки містять не тільки вітамін С, але і багато цукру, який негативно впливає на імунітет. Щоб уникнути зневоднення організму, потрібно пити багато води і трав'яного чаю.
Відмінним варіантом є ромашковий чай. Експерти з'ясували, що ромашка містить гиппурат – потужну протизапальну речовину.
Не бійтеся сваритися з другою половинкою
Не можна тримати образи і негативні емоції в собі. Це шкодить захисним силам організму, кажуть вчені. Дослідники з Каліфорнійського університету з'ясували, що ті пари, які вели конструктивний діалог про проблеми у своєму шлюбі, підвищили вироблення клітин, що борються з інфекцією.
Однак конфліктуйте грамотно. Ті ж учені виявили, що у людей, що використовують у сварці образи і сарказм, знизилася вироблення цих клітин.
Наповнюйте кишечник хорошими бактеріями
Близько 70% імунної системи знаходиться в кишечнику. Порушена мікрофлора кишечника (дисбактеріоз) негативно впливає на імунітет. Тому важливо забезпечити споживання корисних для кишечника мікроорганізмів. Для цього необхідно придбати препарати, що містять біфідобактерії, лактобацили і пропіоновокислі бактерії.
Їжте овочі з різким запахом
Овочі з сірковмісними амінокислотами продуктивно борються з інфекціями. Незважаючи на різкий запах і гострий смак, часник, ріпчаста цибуля, цибуля-порей допоможуть залишатися здоровим не тільки взимку, але і протягом усього року.
Заведіть домашню тварину
В університеті Уїлкс в США провели експеримент і з'ясували, що погладжування собак протягом 18 хвилин призводило до того, що у людей відбувався сплеск протиінфекційних антитіл. Інше дослідження показало, що діти, які виховуються в сім'ї з домашніми тваринами, менше піддаються застудам.
Чудові гриби
Роб Хобсон, експерт-дієтолог компанії Healthspan, стверджує, що гриби здатні збільшити захисні сили організму. Особливо гриби шиітаке, які протягом століть використовувалися на Сході як цілющий засіб.
Займайтеся сексом
Дослідження показують, що регулярний секс підвищує рівень імуноглобуліну А. Дієтолог Елла Олред зазначає, що секс дає людям відчуття гармонії, зміцнює сон, зменшує частоту стресів і сприяє боротьбі з хворобами імунної системи.
Відпочивайте на природі
Дієтолог Олред також говорить про те, що люди, які часто гуляють в парках, скверах, їздять на природу в ліс, виявляють підвищену функцію імунної системи. Коли людина вдихає речовини, що виділяються рослинами, в організмі зростає кількість активних противірусних клітин.