Нуланд вказала на головний фактор, який призведе до послаблення позицій Путіна в Сирії
https://povnatorba.blogspot.com/2015/10/blog-post_547.html
Помічник державного секретаря у справах Європи та Євразії Вікторія Нуланд описала крихкість положення Володимира Путіна в Сирії і вказала на слабке місце в російській тактиці, повідомляє Инопресса з посиланням на Foreign Policy.
За словами Нуланд в той час, як Росія продовжує свою військово-повітряну кампанію проти повстанців у Сирії, дії Москви викликають гнів не тільки в США, але також серед представників найбыльш поширеної течії в ісламі - сунітів.
"Росія має можливість бути відкритим для співпраці учасником у справі відновлення стабільності... Або вона може піти в протилежному напрямку, і складнощі будуть не тільки у нас - проти неї буде весь сунітський світ", - вважає вона.
Нуланд знову повторила офіційну позицію США - Вашингтон залишається готовим до співпраці з Росією в боротьбі проти Ісламської держави, але не буде допомагати Кремлю в наданні підтримки його давньому союзникові Асаду, який, як наполягають США, повинен у кінцевому підсумку піти.
У Держдепі нагадали, більша частина російських бомбардувань приходиться на райони Ідліб і Алеппо, де мешкають 4 млн чоловік проживають:
"Якщо вони перейдуть через Туреччину до Європи, проблема (з біженцями) лише посилиться",- додала вона.
Раніше ЗМІ повідомляли, що російська база в Сирії піддалася першим ударам бойовиків-ісламістів з установок РСЗВ Град, захоплених ними на складах сирійської армії.
У свою чергу, за даними The New York Times, сирійське угрупування "Джейш аль-Іслам" (Армія ісламу), яка фінансується згідно з інформацією ЗМІ Саудівською Аравією,оголосила війну Росії за надання військової підтримки режиму Башара Асада.
