Учені вперше створили інсулінову таблетку

Розробка зможе замінити для діабетиків інсулінові ін'єкції.
На думку вчених, ця розробка зможе значно полегшити психологічне ставлення пацієнтів до власної хвороби і зробити прийом гормону більш природнім у порівнянні зі щоденними уколами кілька разів на день.
Як зазначає одна із співавторів розробки Саміра Мітраготрі з університету Каліфорнії в Санта-Барбарі, психологічні незручності під час ін'єкцій часто приводять до порушення режиму їхнього прийому і, як наслідок, до подальших ускладнень.
Варто зазначити, що над проблемою доставки інсуліну в організм людини оральним шляхом медики працюють вже довгий час. Головною перешкодою ставав той факт, що молекули ліків легко руйнуються під дією травної системи.
Відкриття американських медиків вперше дозволило вирішити цю проблему.Розроблена ними таблетка містить спеціальні нанопластирі з гормоном, які прикріплюються до стін тонкого кишечника і дозволяють лікам не розкладатися, а повністю абсорбуватися організмом через кровотік.
У майбутньому вчені планують використовувати нанопластирі для особливих вакцин і антитіл, які зараз також не можна доставляти через травну систему.
Нагадаємо, раніше вчені з'ясували, що препарати проти діабету класу тіазолідиндіонів можуть ефективно запобігати смертельній крововтраті.